Rodinný dům Nový Jičín

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva
Spolupráce: Lenka Burešová, Jaroslav Holub

Záměrem bylo realizovat rodinný dům s velkou garáží–dílnou, který by byl hmotově čistý a jednoduchý, prostorově velkorysý, poskytoval by rodině investora dostatečné soukromí a bylo by jej možno realizovat v maximální možné míře svépomocí.  Pro zajištění soukromí a pohledové izolace vůči okolí jsme dům navrhli do teréního zářezu. Prostory pro bydlení rodiny se nachází v přízemí, patro navazující na ulici je využíváno jako garáž a dílna.
Nosná konstrukce je částečně železobetonová a částečně vyzdívaná z keramických tvárnic. Klient si přál ponechat železobetonové konstrukce v maximálním možné míře jako pohledové v co nejsurovějším stavu, proto je obvodová stěna realizována jako sendvič s vnější a vnitřní betonovou pohledovou vrstvou a tepelnou izolací uprostřed. Železobetonová je i segmentová podpora pod konzolou, v jejímž středu je exteriérová sprcha. Garáž–dílna je realizována jako montovaná ocelová konstrukce se zatepleným plechových pláštěm. Na podlaze jsou použity lité epoxidové a betonové stěrky.

rd novy jicin

rd novy jicin

rd novy jicin

rd novy jicin

rd novy jicin

rd novy jicin

celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  I like beton.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Jarda :

  Zajímalo by mne , jaký to má energetický štítek?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Tomas T. :

  No vzhledem k tomu , ze stavba je z cihel, a betonovy je pouze obklad tak bych rekl ze to bude urcite nizkoenergeticka stvba. Na pasivni dum bych to nevidel. Vice fotek ze stavby je na webu http://www.mrva.net/novinky/novyjicin.html Opravdu moc pekna stavba!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Miv :

  Palec nahoru

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. X236K :

  I dilna udrzby u nas ve fabrice je utulnejsi, ale to je dle vkusu kazdeho soudruha.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Balde :

  krasa, tak nejak si to představuji, funkcionalismus Forever :d

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Jarda :

  Stavěli to 2 roky? Co jim tak dlouho trvalo? Je to tak neútulné a studené, jak v tom mohou bydlet? Brrr.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Já jsem pro moderní stavby všemi deseti (není nic horšího než růžový domek se sedlovou střechou a dělenými okny). Z venku je to super – jednoduchost, jednolitost – ale uvnitř už je to i na mne příliš neosobní a sterilní. Chybí tam nějaký dominantní prvek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Balde :

  acdlcia [msstavby.cz]: předpokládám, že majitel, by nerad nechal fotit sve osobní věci, takže určitě přibudou, obrazy, fotky, knihovna, kitky, koberce, každý novy prostor vypada neosobně, zelezi jen na obyvateli, zda si to zůtulní

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.