Rodinný dům Frýdek – Místek

Autor: Janda + Zezula architekti | Kamil Zezula
Lokalita: Panské Nové Dvory, Frýdek-Místek
Realizace: 2009 – 2010
Zastavěná plocha: 220 m²

Jižní svah orientovaný k panoramatu Beskyd je ideálním místem pro stavbu rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Dům je navržen tak,  aby všichni jeho obyvatelé mohli tuto výhodu využít a aby se horské panorama stalo jejich každodenním obrazem.
Stavba se nesnaží na sebe upozornit okázalostí či přebujelostí tvarů a materiálů. Je střídmá a pokorná, splývající s terénem.
Dům je  jednopodlažní, v půdorysu obdélníková hmota zastřešená plochou střechou otevírající se svými okny a prosklenými částmi na jižní stranu.  V půdorysyu jsou zřetelné dva „kouty“. Severozápadní kout je tvořen zpevněnou plochou vstupu do domu a vjezdu do garáže. Jihovýchodní kout je tvořen zasunutím obytné terasy před jídelnu.
Dispozice objektu je zónována. Zóna společná je tvořena vstupní předsíní, obývacím pokojem s jídelnou a kuchyní. Soukromá zóna je přístupná přes zónu společenskou a obsahuje pokoje dětí, ložnici rodičů, koupelny, WC a šatnu.
Technická zóna obsahuje garáž.

 

Zdroj + více fotografií: archiweb.cz

 

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. acdlcia :

    Moderní stavby mám sice rád, ale tohle vypadá už moc jako samoobsluha postavená v akci Z.
    „Dům je navržen tak, aby se horské panorama stalo každodenním obrazem“ – tohle bude platit jen než se kolem postaví další domy.
    => Není to špatná stavba, ale viděl jsem už lepší.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.