Rezidence Vista

Opuštěná vodárenská věž v Karviné najde nové uplatnění jako rezidence.

Původně měla být věž v ul. U Vodárny využita jako luxusní penzion s restaurací v nejvyšším patře. Tento projekt ovšem nevyšel a majitel věže se rozhodl nabídnout lidem rezidentní bydlení jak ve věži, tak v její blízkosti. Celý areál dostal i zbrusu nové jméno – Rezidence Vista. Rezidence lidem nabídne celkem 14 bytů (devět přímo ve věži a pět v budově hned vedle). „Byty budeme mít o velikosti cca 50-120 čtverečních metrů. „První prohlídky proběhnou podle Libosky už v lednu příštího roku, trvalé bydlení pak bude možné od června. Ceny zatím nejsou známy.

karvina

karvina

karvina

ksrvina

zdroj: mestokarvina.eu

Související články


Komentáře

  1. Michal :

    Tak tohle je pecka.

    Thumb up 6 Thumb down 0
  2. Q :

    Mno a proč ne. Nevíte, zda EPS (lidově polyš) bude nalepen na buchty z venku či zevnitř? Či bude použita vata? Jinak v té vodárenské veži bude špatná tepelná pohoda. Ale o tom už ČSN-EN 062010

    Thumb up 1 Thumb down 0
  3. aldik :

    Ví se, komu to patří? Já jen, že název je, s vyjímkou absence jednoho slova totožný se studentskou rezidencí Vista tady v Ov Zábřehu :) Tak jen jestli třeba to nemá stejná firma ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0
  4. aggu :

    Parádní projekt na hodně špatném místě…

    Thumb up 2 Thumb down 5
  5. Jarloch :

    a vznikne uzavřené zbohatlické ghetto jako v Mexiku…..

    Thumb up 1 Thumb down 10
  6. Infoš :

    Q: Na buchty se už dávno nelepí a zateplení zevnitř je skoro vždy blbost, kvůli kondenzaci vody v konstrukci. Kvůli výšce objektu a počtu oken na fasádě bude stejně nejlepší aby bylo celé ve vatě. Bez zateplení to stejně úřad nepustí, protože nevyjde PENB..

    Thumb up 0 Thumb down 0
  7. acdlcia [msstavby.cz] :

    Infoš: Tak tohle se k firmě Straub co zateplovala náš dům asi ještě nedoneslo. Mezi stěnou a zateplením byla i 5 cm mezera a deska je přilepena na pěti buchtách.

    Thumb up 0 Thumb down 0
  8. aggu :

    Vratimov rulez ;)
    https://www.airbnb.com/rooms/13101897?guests=1&s=BCtZAMJs

    Thumb up 0 Thumb down 0
  9. Infoš :

    acdlcia [msstavby.cz]: Tak i to je možné, záleží jestli je to děláno nedávno, nebo dávno.. obecně se to nepoužívá (nemělo by) asi tak 8-10 let. Ale k firmě Straub mi to nesedí, oni mají docela vysokou a konstantní kvalitu a to vím z vlastní zkušenosti. Ale i mistr tesař se může utnout. (nepracuji ve firmě Straub)

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.