Rezidence Vista

Opuštěná vodárenská věž v Karviné najde nové uplatnění jako rezidence.

Původně měla být věž v ul. U Vodárny využita jako luxusní penzion s restaurací v nejvyšším patře. Tento projekt ovšem nevyšel a majitel věže se rozhodl nabídnout lidem rezidentní bydlení jak ve věži, tak v její blízkosti. Celý areál dostal i zbrusu nové jméno – Rezidence Vista. Rezidence lidem nabídne celkem 14 bytů (devět přímo ve věži a pět v budově hned vedle). „Byty budeme mít o velikosti cca 50-120 čtverečních metrů. „První prohlídky proběhnou podle Libosky už v lednu příštího roku, trvalé bydlení pak bude možné od června. Ceny zatím nejsou známy.

karvina

karvina

karvina

ksrvina

zdroj: mestokarvina.eu

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Tak tohle je pecka.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Q :

  Mno a proč ne. Nevíte, zda EPS (lidově polyš) bude nalepen na buchty z venku či zevnitř? Či bude použita vata? Jinak v té vodárenské veži bude špatná tepelná pohoda. Ale o tom už ČSN-EN 062010

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. aldik :

  Ví se, komu to patří? Já jen, že název je, s vyjímkou absence jednoho slova totožný se studentskou rezidencí Vista tady v Ov Zábřehu :) Tak jen jestli třeba to nemá stejná firma ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Parádní projekt na hodně špatném místě…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 5. Jarloch :

  a vznikne uzavřené zbohatlické ghetto jako v Mexiku…..

  Thumb up 1 Thumb down 10
 6. Infoš :

  Q: Na buchty se už dávno nelepí a zateplení zevnitř je skoro vždy blbost, kvůli kondenzaci vody v konstrukci. Kvůli výšce objektu a počtu oken na fasádě bude stejně nejlepší aby bylo celé ve vatě. Bez zateplení to stejně úřad nepustí, protože nevyjde PENB..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Infoš: Tak tohle se k firmě Straub co zateplovala náš dům asi ještě nedoneslo. Mezi stěnou a zateplením byla i 5 cm mezera a deska je přilepena na pěti buchtách.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  Vratimov rulez ;)
  https://www.airbnb.com/rooms/13101897?guests=1&s=BCtZAMJs

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Infoš :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak i to je možné, záleží jestli je to děláno nedávno, nebo dávno.. obecně se to nepoužívá (nemělo by) asi tak 8-10 let. Ale k firmě Straub mi to nesedí, oni mají docela vysokou a konstantní kvalitu a to vím z vlastní zkušenosti. Ale i mistr tesař se může utnout. (nepracuji ve firmě Straub)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.