Revitalizace tůní ve Frýdeckém lese

Město Frýdek-Místek plánuje revitalizaci tůní ve Frýdeckém lese. Vypsalo veřejnou zakázku.

Předmětem veřejné zakázky je obnovit drobné vodní plochy vytvořené na vodním toku Bílý potok ve Frýdeckém lese. Původní soustava čtyř rybníčků zde vznikla v minulosti svépomocí vybudováním jednoduchých vzdouvacích a akumulačních zařízení. V současné době má trvalou vodní hladinu pouze jeden ze čtyř objektů, u ostatních jsou vzdouvací a akumulační zařízení nefunkční. Celkem je navržena kompletní obnova tří ze čtyř vodních ploch. U objektu T1 s trvalou hladinou dojde k prohloubení dna, odtěžení sedimentů, opravě hráze a osazení dřevěného požeráku a bezpečnostního přelivu. Hráze zbylých tří objektů T2, T3 a T4, které jsou ve špatném technickém stavu, budou nahrazeny dřevěnými stupni. Nepředpokládá se u nich dosažení trvalé vodní hladiny, proto hráze nebudou obnovovány a vznikne zde biotop mokřadního charakteru. U objektů T2 a T4 dojde k odtěžení sedimentů. U objektu T3 bude zachován přirozený proces zazemňování a nedojde zde k odtěžení sedimentů. Dále dojde k rekonstrukci objektu studánky, která bude zpevněna lomovým kamenem, a úpravě přístupové pěšiny k objektům.

zdroj: zakazkyfm.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Jakub FM :

    To by bylo moc hezké. Studánka snad už není studánka. Je zahlcena nepořádkem a spadem ze stromu a listí. Do všech jmenovaných vodních děl vedou hadice a potrubì odpadu z domů. U studanky je sveden odpad z chat.

    Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.