Revitalizace prostranství u KD v FM

Zanedbané prostranství u válcovenského kulturního domu ve Frýdku by se mělo dočkat změn.

Podle místních i architektonické studie, kterou si nechalo město zpracovat, jsou stávající zpevněné plochy, infrastruktura a městský mobiliář ve špatném technickém stavu. Součástí revitalizace má být rekonstrukce ploch a chodníků, oprava osvětlení, přibýt by měly nové lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, informační plochy a zeleň. Změnit by se měl i stánkový prodej.


„Veřejné prostranství před kulturním domem bývalých Válcoven plechu se dá chápat jako významné lokální centrum, kde se soustřeďují veřejné aktivity přilehlého sídliště. Ovšem chybí zde atraktivita v podobě zajištění symbiózy služeb a úpravy prostředí, která by toto místo přiblížila soudobým požadavkům na veřejné prostranství. Důležité je pak toto prostranství po rekonstrukci pravidelně udržovat a pečovat, aby se zamezilo bezdomovectví či odlivu obyvatel sídliště do jiných atraktivnějších míst,“ píše se v architektonické studii s navrhovaným řešením dotčeného území. Město nově vypsalo zakázku na zpracování projektové dokumentace.

Do stavebních úprav by se měli zapojit i vlastníci soukromých objektů v lokalitě. Také architektonická studie poukazuje na to, že celkový fyzický a estetický stav objektů v prostranství je špatný a je řešen živelně formou drobných a nekoncepčních úprav.

„Doménou je barevná tvarová a materiálová různorodost včetně barevného reklamního smogu různého stáří a aktuálnosti. Vzhled fasád působí chaoticky a neuspořádané,“ stojí ve studii.
První etapa má řešit stavební úpravy objektů a jejích fasád a odstranění části staveb. Plánovaná druhá etapa se týká provedení vlastní rekonstrukce prostranství. Podle předběžných odhadů by měla revitalizace veřejného prostranství vyjít na dvanáct milionů korun.

 celý článek + zdroj: denik.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.