Revitalizace parku Bedřicha Smetany

Město Albrechtice, skrytý poklad Moravskoslezského kraje, vypsal zakázku na revitalizaci parku Bedřicha Smetany, který byl založen v roce 1907.

Předmětem zakázky jsou stavební práce týkající se úpravy části pozemku parku Bedřicha Smetany v Městě Albrechticích. Jedná se především o demontáž současného mobiliáře a povrchové úpravy terénu.
Zahájení realizace se předpokládá na přelomu dubna a května 2022 v závislosti na klimatických podmínkách. Délka výstavby se předpokládá 30 kalendářních dní.
Místem plnění je park Bedřicha Smetany ve Městě Albrechticích, parc. č. 1271 a 1753/4 v k. ú. Město Albrechtice. Stavba bude provedena podle projektové dokumentace zpracované v 10/2019 oprávněnou osobou, a to subjektem Ing. Gigorios Akritidis, Tyršova 304/20, 793 95, Město Albrechtice, IČ: 88652548, ČKAIT 1103829.
Předmět zakázky je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, projekt Poznej svého souseda, reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0002948.

Zakázka se týká úpravy prostor před Katovnou (hospoda v severním rohu parku). Projekt je však zpracován na revitalizaci celého parku. Velká část pěších komunikací v parku bude mít mlátový povrch s lemováním okraje z žulové kostky. Na významných místech ( kolem pomníků, míst setkávání) je použita žulová kostka. V různých místech je také použita obruba na ležato s širokými spárami pro růst trávy. V parku jsou navrhnutá dětská hřiště, ohniště. Nechybí zde ani vodní prvek v podobě mokřadu s molem.

Principy návrhu parku jsou takové, které bychom rádi viděli u většiny úprav parků Moravskoslezského kraje. Propustné nepřehřívající se plochy, vodní prvky. Kvalitní dlouhověké materiály.

Celková situace:

Detaily situace:

zdroj: zakazky.mesto-albrechtice.cz

Související články


1 komentář

  1. Dan :

    Krasne, takhle ma vypadat revitalizace parku nejen v Albrechticich!

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.