Revitalizace náměstí – Dvorce

Obec Dvorce vypsala veřejnou zakázku na vypracování projektové dokumentace revitalizace náměstí podle zpracované studie od COOP-ARCH.

Zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR),
stavební povolení (DSP), projektové dokumentace pro provádění
stavby (DPS) vč. soupisu prací, dodávek a služeb vč. výkazu výměr a v
inženýrské činnosti směřující k zajištění pravomocného stavebního
povolení na stavbu, spolupráci při zadávacím řízením na zakázky na
výběr dodavatele stavby a autorský dozor

Projektová dokumentace pod názvem: „Revitalizace náměstí – Dvorce“ bude řešit rekonstrukci náměstí v obci Dvorce, a to včetně inženýrských sítí a umělého osvětlení v prostoru náměstí, návrh mobiliáře, zeleně, nových autobusových zastávek, přípravu technické a dopravní infrastruktury plánovaného bytového domu, kompletní obnovu zpevněných ploch místních komunikací, zpevněných ploch pro pěší a především dotčenou část silnice I/46.

Součástí projektového návrhu bude mimo jiné také komplexní revitalizace parku situovaného v prostoru mezi náměstím a objektem kostela. Součástí projektové přípravy je i projektová dokumentace pro provádění stavby přeložek inženýrských sítí dle požadavků jejich správců.

Vizualizace zamýšlené podoby náměstí pochází ze studie, která je přílohou veřejné zakázky:

Současný stav:

zdroj: e-zakazky.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Zapomenutý kout MS kraje, většina sousedních obcí před pár lety přešla ke kraji Olomouckému. Silnice I. třídy procházející úhlopříčně náměstím by měla být přeložena nejdřív, jinak projíždějící kamiony, ve velké míře polské, investici obce v krátké době zase znehodnotí. Už tam pan hejtman někdy byl?

  Thumb up 10 Thumb down 2
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Na té celkové situaci žádné náměstí nevidím je tam jenom parkoviště a ty nové objekty jsou z nějakého šuplíkového projektu myslím že se tomu říkalo podnikatelské baroko. jedním slovem bych to nazval „hnus“ a jestli to postaví tak to budou vyhozené peníze.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Chápu to tak, že vedení hodně chudé obce chce 75 let po vysídlení původních občanů udělat krok k aspoň nějakému zvelebení. Turistů minimum, pracovních příležitostí pomálu, do větších měst daleko. Nečekám, že do vedení obce by se hrnulo kvantum lidí. Málokdo z nás by tam chtěl bydlet. Dost velký rozdíl oproti třeba Trojanovicím, Ostravici nebo Čeladné. Na drahého architekta asi peníze nemají a možná nakonec budou mít nefalšovanou radost z něčeho, co by jinde vypadalo out. Pro dokreslení, jak to vypadalo v r. 1935:
  http://www.fotohistorie.cz/Moravskoslezsky/Bruntal/Dvorce/Dvorce_-_namesti/Default.aspx 

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Pavel :

  http://www.fotohistorie.cz/Moravskoslezsky/Bruntal/Dvorce/Dvorce_-_namesti/Default.aspx

  Pardon

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Svizzera :

  Nedávno jsem projížděl a byl jsem zděšen. Naopak vedlejší Moravský Beroun (OL kraj) příjemně překvapil, ani bych se nedivil, kdyby to dle tabulek bylo město s největším příjemcem EU dotací v ČR. Kde jsou vize a schopní lidé na úřadě, tam to kvete. Jinak, kdyby někoho zajímalo, proč se Beroun přesunul do Olomouckého kraje, důvod je tento: „Změny vychází z potřeb občanů deklarovaných usneseními zastupitelstev příslušných obcí. Z věcného hlediska je základním kritériem vyjížďka za prací a službami, dopravní dostupnost a územní spádovost.“ Přesunem se snížil MS kraji procentuální úhrn daní o 0,005 %.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. davidb :

  Čekal jsme na obec s 1337 obyvateli menší rozpočet než mají.
  Od roku 2017 se pohybuje mezi 39 – 43 mil. Kč.
  Ale na druhou starnu jen základní provoz vyjde na 25 – 30 mil. Kč.
  To se pak těžko šetří na nějaké větší rekonstrukce.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.