Revitalizace knihovny v Karviné

V centru Karviné byla zahájena revitalizace knihovny.

Na Masarykově náměstí začala revitalizace knihovny. Zvenčí se opravuje fasáda a uvnitř dostane novou tvář celé Středisko hudby a umění. Půjde o výměnu zastaralého knihovního mobiliáře, rozdělení do sekcí, kde mohou dvě až tři osoby poslouchat hudbu a při tom diskutovat nebo číst knihu. Přední místnost má být ponechána pro možnost autorského projevu a setkávání všech generací. Tento prostor bude doplněn o část nábytku s možností neformálního sezení, což zároveň vylepší akustické vlastnosti prostoru.

Dalším krokem bude zesílení internetového připojení, zabezpečení knihovního fondu a zajištění bezpečnosti návštěvníků novým kamerovým systémem. Přestavbou chce knihovna nabídnout nový prostor s novými službami a vytvořit tzv. třetí místo, kde mohou společně trávit svůj čas návštěvníci všech věkových kategorií.

Nové by mělo být také bezbariérové WC a nový schodolez do prvního parta tak, aby se komfort zlepšil pro handicapované občany.

Vizualizace interiéru

zdroj: FB Karviná ŽIJE

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.