Retailpark Orlová

Předmětem stavby „OC Orlová – Retailpark“ je realizace objektu výstavba obchodního objektu určeného pro maloobchodní prodej nepotravinářského zboží s osmi samostatnými obchodními jednotkami s nepotravinářským sortimentem zboží a služeb. Staveniště se nachází na katastru města Orlová, u ulice Okružní v blízkosti autobusového nádraží . Staveniště je vymezeno plochou bývalého výrobního areálu. Původní průmyslová stavba je v současnosti již odstraněna, s výjimkou objektu trafostanice. Z hlediska možné kumulace vlivů připadá v úvahu především automobilová doprava. Nárůst intenzit však nebude s ohledem na zájmovou lokalitu významným vlivem. V blízkosti záměru jsou zahájeny práce na stavbě OC Orlová (Kaufland) v části stávajícího areálu autobusového nádraží Orlová a navazujících pozemcích

Objekt nákupního centra je tvořen budovou halového typu s plochou střechou. Objekt je tvořen hranolovou hmotou uspořádanou do tvaru písmene U, otevřeného směrem k příjezdu/ přístupu do areálu. Konstrukce objektu je montovaná železobetonová skeletová. Založení objektu bude na železobetonových patkách. Střešní plášť bude tvořen trapézovými plechy na nosné žb skeletové konstrukci, tepelnou izolací a hydroizolační fólií.

retailpark orlova

retailpark orlova

retailpark orlova

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Chápu, že jsou všude obchody v každém městě, Ale někde jsem slyšel že jsme obchody přesycení. Budou pracovní místa ale na ukor toho že ty obchody začnou zas krachovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. LP :

  Jiřík: Nesmysl, pokud vzniknou nové obchody tak ty zaměstnají nové lidi. Tito lidé si budou moct dovolit více nakoupit a utratit, tím podpoří výrobu, která zaměstná další lidi atd… Ono to není jen o přímé zaměstnanosti, ale o celém trhu… To že pak kupujeme radši levné výrobky z Polska a Číny je druhá věc a neuvědomujeme si přitom, že na to sami doplácíme mnohem více…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  LP : No ale kupní síla prodavaček, které mají 8000-11000 není zas tak veliká.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. LP :

  Jiřík: Ale stále mnohem vyšší než nezaměstnané…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aldik :

  Jiřík: Navíc stejně spousta lidí si to jde do obchodu jen ošahat a pak to koupí na netu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. lawfin :

  aldik: :DDD mám dost.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.