Renovace bývalé textilky v Krnově

Informace a vizualizace plánované přestavby areálu textilky.

Prvním krokem k renovaci kdysi průmyslového území bude rekonstrukce monstrózní čtyřposchoďové budovy na Soukenické ulici. Po přestavbě by v ní mělo vzniknout tisíc metrů čtverečních pro různé prodejny, osm převážně malometrážních bytů a 2,5 tisíce metrů ploch pro administrativní účely. Podle plánu investora by mohla v přízemí fungovat kavárna a expozitury některých bank. Na prostranství za budovou se pamatuje s parkovištěm a především s výsadbou zeleně.Uskutečnění tohoto záměru by mělo přijít majitele firmy cresco&finance na sumu okolo padesáti milionů korun. S ukončením stavebních prací se počítá na přelomu let 2015 a 2016. Potom by měla přijít na řadu další úprava areálu, demolice starých budov a úpravy ploch, které budou znamenat vybudování stezek a chodníků. V souvislosti s úpravou území by se tak mohla alespoň částečně zpřístupnit nádvoří krnovské synagogy, kláštera minoritů a Koncertní síně Sv. Ducha.

„Na propojení ulic a otevření této části centra bychom se měli domluvit s vedením města. Nově zrenovované území bude zajímavé i pro turisty a místní milovníky historie. Prochází jim totiž linie krnovských hradeb a byl zde umístěn mlýnský náhon, ze kterého byl napájený vodní příkop. Stála tady i Hlubčická brána, jedna ze tří hlavních krnovských bran,“ dále upřesnil Jan Stejskal.
Investor má také zájem o přeložení nevzhledného parovodu z blízkosti historických památek a za spolupráce s památkáři a radnicí i o opravu části historického opevnění.

textilka krnov textilka krnov

zdroj: 5plus2.cz , EIA

Související články


1 komentář

  1. Meghan :

    Dost mě zaráží, že tam bude jen 8 malých bytů, ale 2500 m kanceláří… Vždycky jsem ten objekt viděla jako perfektní místo pro lofty. Ale na druhou stranu – třeba by o ně v Krnově nebyl zájem, že? Dneska má člověk strach tou ulicí večer projít, takže každá změna bude k lepšímu. :)

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.