Rekonstrukce zimního stadionu zahájena

V Opavě začala rekonstrukce zimního stadionu.

Stavbu provede firma PKS stavby a. s. ze Žďáru nad Sázavou, která vyhrála výběrové řízení. Stavba za 369.633.401,50 korun má být do 780 dnů od podpisu smlouvy. Opava se tak konečně zbaví zchátralého sportoviště, které dostane novou, moderní tvář vytvořenou ateliérem QARTA architektura.

Rekonstrukce začne  demolicí budov, které nemají historickou hodnotu nebo nejsou potřebné. „Odstraněny budou dodatečně postavené ocelové tribuny a také část restaurace vysunutá do vnitřního prostoru. Na původních betonových stupních tribun zimního stadionu jsou navrženy nové tribuny pro cca dva tisíce diváků,“ vysvětlil náměstek primátora Michal Kokošek.

Zásadním úkolem obnovy areálu je vytvoření sportovního a wellness zázemí v moderní třípatrové budově. Podsvícení lamel umožní slavnostní osvětlení celého areálu. Svým výrazem bude působit jako přirozený poutač, návěstí pro diváky, a zapojí tak stavbu do společenského života města.

O rekonstrukci se zajímalo několik firem, finální nabídku pak podala firma, kterou rada vybrala. Zakázka zahrnuje demolici sousedící budovy bývalého autosalónu, celkovou revitalizaci samotného stadionu a nové přístavby. Počítá i s kompletním vyřešením energetiky budovy. Celá stavba je financována pouze z rozpočtu statutárního města Opavy. Tato zakázka je zadávána formou Design & Build (Navrhni & Postav), nebo také tzv. „na klíč“.

Po dobu rekonstrukce bude k dispozici náhradní ledová plocha, která se v současné době staví vedle fotbalového stadionu v Městských sadech. Dokončena by měla být letos v létě.  

Aktuální stav zimního stadionu

Vizualizace plánovaného stavu po rekonstrukci

zdroj text+vizualizace: opava.cz

Související články


1 komentář

  1. Jaroslav Šrom :

    Už se mělo rekonstruovat 2015, kdyby nevyhrálo ANO

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.