Rekonstrukce zimního stadionu v Opavě

V Opavě se připravuje rekonstrukce zimního stadionu.

Nový led i tribuny, ale také šatny a zázemí pro hráče včetně menší tělocvičny, kompletně opravená restaurace i ubytovací prostory o čtyřiceti místech. Zimní stadion v Opavě se má během čtyř let proměnit v moderní sportoviště.  V současnosti opavští hráči i veřejnost bruslí v jednom z nejstarších stadionů republiky. Má za sebou už přes šedesát let provozu.

Opava má hotovou územní studii a projektovou dokumentaci, žádost o stavební povolení město podává v těchto dnech. Na nejbližším zasedání se také plánem budou zabývat zastupitelé. „Zimní stadion v Opavě je nejstarší používaný zimní stadion, pochází z roku 1956. Až na nějaké drobné úpravy slouží v původní podobě dodnes a nevyhovuje současným požadavkům,“ uvedl náměstek opavského primátora Martin Víteček.

Představitelé slezské metropole chtějí starou budovu kompletně zrekonstruovat, zůstane jen hlavní skelet hokejové haly. Projekt se uskuteční ve čtyřech částech. „Etapy se dají dělat postupně a nezávisle tak, abychom nemuseli vynakládat celkovou částku najednou, případně mohli využít různých dotačních pobídek, které se v následujících letech objeví,“ upřesnil Víteček, který je zároveň jednatelem opavského hokejového klubu.

Celkové náklady na opravu stadionu projekt vyčíslil na 240,7 milionu korun. Nejnákladnější je první etapa, která zahrnuje výměnu celého kluziště a tribun, což podle projektanta vyjde na 144 milionů korun. Tato etapa by také jako jediná znamenala dočasné uzavření stadionu i během sezony. „Jinak bychom byli rádi, kdyby se opravy vešly do mezer mezi sezonami,“ doplnil Víteček.

Bude se i přistavovat. „Projekt řeší také výstavbu nového objektu pro vznik šaten hokejových hráčů a rekonstrukci stávajícího přilehlého objektu pro šatny určené juniorům, dorostu a žákům,“ uvedl Roman Konečný z tiskového oddělení opavské radnice. Počítá se už s konkrétním harmonogramem. „Příští rok bychom zahájili první etapu a každý další rok by byla jedna etapa s tím, že v roce 2023 by se ukončil celý projekt,“ nastínil Konečný. Opravit stadion chce slezská metropole s využitím dotací, projekt však na ně není vázaný. Využít město hodlá především vlastní a úvěrové zdroje

zdroj: idnes.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dříč :

  To je nové „Výjezdové středisko 112“ ???
  :D :D :D

  Thumb up 3 Thumb down 5
 2. tommtomm :

  Skoro současný stav: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Opava,_zimn%C3%AD_stadion_(3).jpg
  a ještě zajímavější je to co se muže skrývat pod fasádou: http://staraopava.cz/zameckyokruh/slides/zameckyokruh%20(8).html

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Pavel :

  Vzhledem k tomu brownfieldu, co je přes ulici naproti (bývalá Karnola), je oprava Zimáku (postaveného budovateli komunismu v r. 1953) přínosná. Hokejový klub nemá zvučného sponzora, každoročně závisí na blahovůli městského zastupitelstva, zda vůbec přežije. Takže stadion pro veřejné bruslení a třetí hokejovou ligu je po takové rekonstrukci v podstatě optimálním řešením. S počtem parkovacích míst se nic neplánuje, naštěstí je parkovací dům asi 400 metrů pěšky odtud.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hrdy Ostravak :

  Opava umi. Ostrava by si mela vzit priklad. A to je vlakem z Ostravy do Opavy tak kolem 25 minut a je to jako kdyby nekdo jel z Ukrajiny do Rakouska. Neuveritelne rozdily. Velka ostuda pro Ostravu.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. aggu :

  Že by dneska bylo až takové horko?

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.