Rekonstrukce vily Ostrava-Zábřeh

Vizualizace projektu přestavby činžovní vily z roku 1935 v Ostravě-Zábřehu.

prestavba vily zabreh

prestavba vily zabreh

Aktuální stav
prestavba vily zabreh

zdroj: www.architekt-ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Moc hezké, jsou šikovní

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. mm :

  velkolepé

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Vlasta :

  Vzhledem k tomu, že všude v okolí jsou domy, které mají přízemí, jedno patro a podkroví – to budou sousedi moc rádi! Vůbec nechápu, kdo toto mohl povolit.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 4. Balde :

  podle obrazku jsou domy v okoli vyssi, a urco by jim to nepovolili pokud by nesplnovali normu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Josef :

  Já teda bydlím vedle a máme barák stejně velký (jako mnoho dalších sousedů),alena vizualizaci lze vidět,že to chce zvednout o 2 patra. Určitě z toho budou byty, což se nám nelíbí protože to je vilová čtvrť. Ale problém je že domy jsou 2 nebo 3 generační a dneska se už tak prostě nabydlí. Kousek dál je z jednoho domu hodinový hotel. Nikdo se nás na nic neptal a i kdyby ptal naše odpověď by mu jistě byla „šumafuk“ stějně jako úřadům. Takhle tam nastěhuje koho chce(nejlépe lidi co berou příspěvěk na bydlení) a bude jen kasírovat. To je prosím realita.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 6. Tomas T. :

  Josef: Zvednutí o dve patra je nesmysl, z fotografie soucasného stavu je jasné ze pouze o jedno. Pokud se podivate poradne, tak to patro co ma zepredu strechu ma z druhe strany normalne okna a je to standardni patro. Jinak se mi to libi, a narizovat nekomu jestli muze byt pronajmout nebo ne…. to je trosku ulet ne? Nezijeme nekde v Cine ale v Evrope ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Josef :

  Ja tam dokonce pár roků bylel takže vím…takže o 1,5 patra ať se dohodnem. :-). Somozřejmě nemůžete nikomu nic zakazovat, ja měl na mysli pouze ctít ,že tato lokalita je zástavba rodiných domů. Představte si že si postavíte dům někde a za rok vám na vedlejším pozemku postaví panelák. Je to přehnané přirovnání samozřejmě jen sem chtěl nastínit co jsem tím myslel. Jinak si s tím ten majitel může dělat co chce to je jeho svaté právo to máte naprostou pravdu.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. Eliška Macková :

  DOVOLTE MI UVÉST NA PRAVOU MÍRU :

  tato vila byla postavena v roce 1935 jako činžovní vila s pěti bytovými jednotkami.
  V návrhu, který vidíte na vizualizacích, je tento počet bytových jednotek zachován.
  Jediné, v čem je rozdíl je, že místo jednoho bytu – garsonky nahoře vznikl byt mezonetový byt s dispozicí 5+1.

  Josef přesně vystihl problém čtvrti, ve které, cituji: „je většina vilek 2 až 3 generačních, a tak už se dneska prostě nebydlí“.
  Proto je bohužel mnoho krásných vilek této půvabné čtvrti obtížně prodejných, a chátrají tak dlouho, až je nakonec koupí někdo, kdo z nich udělá něco takového, jako je zmiňovaný „hodinový hotel“ k nemalému neštěstí ostatních obyvatel čtvrti, nebo je opraví za pár korun jen tak na „oko“, a pak si za nájemníky najde někoho sociálně nepřizpůsobivého, ze kterého hodlá vytahovat peníze přes podpory.

  Oproti tomu díky své původní dispozici, kterou je možné zachovat, měla tato vilka z mého pohledu štěstí, že jí někdo chce opravit, tak aby v ní žili slušní obyvatelé, kteří jí nebudou ničit a mařit tak tuto jeho investici. A z takového vývoje můžou jen profitovat i ostatní obyvatelé čtvrti.

  Co se estetického působení týče, z perspektivy chodce je ustoupená střešní nástavba 4. patra velmi málo patrná, pokud by někoho měl popouzet její vzhled.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. Josef :

  Máte pravdu až na to, že v těchto bytech žila po dlouhá léta jedna rodina.A to že se tam nastěhují slušní občané vám nikdo nezaručí samozřejmě.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Josef: Nikdy při návrhu nevíš, kdo si byt poté koupí či pronajme… A opravdu si myslíš, že po takové rekonstrukci majitel pronájme byty lidem co bobírají dávky. Uvažuješ prosímtě? Takové kecy si nech s kamarádičky podobného smýšlení k pivu.

  Nebo jde o to, že ti bude někdo na zahradu místo ze třetího koukat ze čtvrtého patra?

  Eliška Macková: Děkujeme za vyjádření!

  19: Musím přiznat, že včera jsem poprvé zde na webu smazal komentáře.

  Nebo ti tohle přijde jako normální diskuze?
  „To byli nacionální socialisté a cigoši byli zrovna v praci“
  „to zas budou mít cigoši kde trávit dopoledne s parchantama když sou lidi v práci“
  „tohle podnikatelské baroko představuje zřejmě kompenzaci méněcennosti nějákého parazita vysávající veřejné peníze z předražených zakázek pod pláštíkem podnikání.“
  „alespoň v té díře nebudou postávat kalení z místních domů a očumovat co se dá ukrást.“
  „kdo tam bude mít nocleh?bezdáci postávající u nádraží s lahváčem v ruce s startkou v pysku?“

  Mě rozhodně ne! Spíše jako degradace mentálního chování. Snad ti ještě není 18. Tohle dospělý a rozumný člověk nemůže napsat..

  Navíc my v redakci jsme hodně tolerantní k mnoha výplodům.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Josef :

  martin [msstavby.cz]:
  Aha já myslál,že toto jo slušná diskuze takže:
  1)my dva si netykáme (Je mi 74 let, takže jsem zvyklý, že mi cizí lidi vykají)
  2)do mých „kamárádíčků“ vám je velké víte co a pivo nepiju
  3) já se do vás nanavážel, mám pouze jiný názor než vy což vám asi činí problém. Chtělo by to trochu úcty a argumentace než se hned osobně do někoho navážet.
  4)Nastěhovat dnes někoho kdo je na dávkách je výhodný bussines, viz všemožné ubytovny, kde je nájemné za garsonku 10000,-

  Thumb up 4 Thumb down 4
 12. Fred :

  Josef: Kdyz se clovek nepodepise, tezko muze ocekavat, ze mu nekdo bude vykat!

  Thumb up 2 Thumb down 3
 13. jp :

  lidi klid :-) někdo tady potřebuje najít více optimismu a někdo zase trochu pokory k názoru druhých… o nic nejde, tak proč se proboha pořád hádat o blbosti :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Josef :

  jp:
  Naprosto souhlasím.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Josef: Já teda nijak nepoznám, kdo sedí za druhým kompem,jestli to někdo umí ať se mi ozve, já se rád přiučím :)

  No a mě je 19, nemám pesimistický pohled na svět a snažím se jak mi mé možnosti dovolí Ostravu změnit k lepšímu. Já mám štít čistý.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 16. David Sasín :

  Ten horní byt kupuju, kdy se můžeme nastěhovat? :)))

  D.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. tomáš :

  NEBUDE SE REALIZOVAT

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Alex :

  martin [msstavby.cz]:
  Martine, vy jste skutečný hulvát!
  Chcete-li nadále úspěšně realizovat tento (jinak užitečný) projekt a přitom jej neznehodnocovat svými arogantními útoky proti komukoli, kdo s vámi nesdílí postoje, měl byste velmi rychle uvažovat o absolvování kursu komunikace s veřejností.
  Zásady vás naučí prakticky v každém z nich, v těch opravdu kvalitních pochopíte a nacvičíte, jak být slušný, přesvědčivý a přitom zůstat autentický. Berte tento návrh velmi vážně!
  Jistě nebudu sám, kdo se ochotně zúčastní sbírky, abyste nemusel nést plné náklady na něj.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Já už tak zlobil v 19? :O

  Přečti si celou diskuzi… S nepředmětnými názory založených na domněnkách se nějak neztotožňuji. Díky za rady do života, ale poradím si sám, což mi očividně vychází ;) Nebo chceš raději číslo účtu?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. Alex :

  martin [msstavby.cz]:
  Sám bych vás necharakterizoval lépe, než když to uděláte sám.
  Návštěvníci tohoto webu se tak, zdá se, nadále budou muset smířit s mixem informací o ostravských reáliích, ochucených odérem buransky sebestředné arogance. Ale i to je Ostrava.
  Přeji vám, aby se vám dostalo účinného poučení méně konfliktním způsobem, než kolem sebe rozdáváte vy. Ale nevěřím tomu.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Opravdu taková nuda, že čas na další z mnoho psychologických rozborů mé osobnosti? Chlapče, opravdu mne neznáš a pokud ti to tak přijde, tvá věc :)

  Thumb up 0 Thumb down 5
 22. Luděk :

  Alex: Alexi pod Váš koment se podepisuji, chtěl jsem napsat něco podobného, ale není již třeba, napsal jste to výstižně.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 23. aggu :

  LOL

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Luděk: Vy jste rozkošní chlapci :*

  Thumb up 1 Thumb down 1
 25. rasta :

  Já nikomu neberu jeho názor. Nikoho se tady nezastávám, ale… už se asi budu muset opakovat po desáté. Tyto stránky jsou zaměřené především na architekturu, urbanismus MS kraje a především ostravska. S popularitou webu se zde objevuje řada především nových návštěvníků, kteří přidávají své diskuzní příspěvky. Tyto příspěvky jsou často mimo danné téma. Jako nezlob te se na mne pánové, ale stočit diskuzi o rekonstrukci vily k sociálním otázkám a doměnkám typu, bylím kousek vedle nelíbí se mi to, určitě tam budou byty, kdo ví co a zač tam budou bydlet, jestli tam náhodou nebude bordel. Je to fakt výživné. Konkrétně u této realizace (ze které pravěpodobně sejde) by jse měli bý rádi, že y došlo k myslím zdařilé rekonstrukci a pozvednutí místa z hledika achitektury. Anichž bych s zastával Martina, tak mu jde především o tohle. Kdyby každý uvažoval jako vy, tak by se nikde neudělalo nic. Martinovi bych jen doporučil, aby se nenechal vyprovokovat. Ikdyž je web jeho a fandím mu, tak bych se zdržel rozvíjení některých nikam nevedocích „diskuzí“. A ty ostatní „diskutující“bych znova odkázal na mou třetí větu zde.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 26. Martin :

  Nebo se podívej jak reagoval paní Eliška Macková v předchozím příspěvku: Slušně a věcně.

  A nakolik s tebou často souhlasím tak ty reaguješ jako křupan, trošku úcty by neškodilo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. Martin :

  To: martin [msstavby.cz] :

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Alex :

  rasta:
  Zkuste si ještě jednou přečíst, co jste napsal.
  Sám jste uvedl, že tento web pojednává o architektuře a urbanismu.
  Co je tedy předmětem urbanismu, pokud to nejsou mj. úvahy o tom, kým, v jaké sociální skladbě a s jakými důsledky na komfort stávajících obyvatel bude osídlen rekonstruovaný dům? Co se vám na takových otázkách (a obavách) zdá nepřípadné?
  Chvála na užitečnost tohoto webu zde mnohokrát zazněla. Ale váš argument, že je to Martinův web a že mu jde především o pozvednutí místa z hlediska architektury a proto ruce pryč od něj, mi nejde na rozum.
  Znamená to snad, že každý diskutující je povinen hájit, co hájí provozovatel webu a útočit na to, nač útočí on? Zřejmě (dle vás) ano, protože kdokoli zde napíše něco, co se neshoduje s provozovatelovým postojem, je arogantně a ad hominem zesměšňováno.
  Jakkoli je web něčím majetkem, jedná se o veřejnou diskusní platformu. A kdo kolem sebe kope a za každým nesouhlasem vidí osobní útok, na který je zapotřebí útočit pliváním po jeho autorovi, ukazuje především vlastní slabost a omezenost.
  Její důsledky se ostatně brzy ukážou i jinak.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Chápu, že v negativním myšlení má česká společnost výstřední postavení, ale pokud by se uvažovalo a plánovalo stylem, že může vzniknout jen něco negativního, je to smutné. Automaticky razit domněnky, že dům bude pro nízké sociální vrstvy, či laciným hotelem, z mého pohledu prostě nechápu. Asi nežiji tak dlouho, abych byl znaven společností, okolím a přemýšlel černě. Snad na takovou laťku nikdy nespadnu. Diskutovat zde může každý, ale osobní útoky a nadávky jsou z vaší stany. Přečteš-li si jakýkoliv můj komentář, nepoužívám slova typu „křupan“, „hulvát“. Jen zpochybňuji názory, s kterými nesouhlasím. Což můžu a může každý.

  „Její důsledky se ostatně brzy ukážou i jinak.“ A teď mi ještě vyvěšti jak. Pokud nemáš něco společného s mým cvičícím, co si myslí, že do nenosné příčky může vetknout schodiště.

  Martin: Ano. A proto se schyluji k vulgarismům.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 30. rasta :

  Alex: Já vím, co jsem napsal a za tím si stojím. To, co tady obhajujete jsou čisté domněnky a fabulace, které postrádají reálný základ. Já jsem ze života a to i pracovního zvyklý mluvit věcně. To co tady předvádíte je typická diskuze k bulvárním článkům. Proti takovým se některé servery brání částečnou registrací diskutujících(ikdyž je to většinou na nic). Protože pod rouškou anonymity rádi plodí své „chytrosti“. Obdivuju schopnost rozebírat úplně nesouvísející témata. To se s váma už nechce nikdo normálně bavit, že chodíte na diskuze a rozebíráte kdejaké hovínko i podle chuti?
  Úplně nejlepší jsou tady výroky typu: Sakrální stavby jsou nám již dnes k ničemu. Proto není škoda, že němci za války vypálili synagogy a komunisti zdevastovali kláštery apod. Pokud to napsal nějaký mladý ročník, tak je mi ho líto. Pokud to byl někdo starší, tak na to je jediný lék…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 31. Martin :

  To:martin [msstavby.cz] :

  „Uvažuješ prosímtě? Takové kecy si nech s kamarádičky podobného smýšlení k pivu“

  To jsou tvoje slova, já bych řekl, že je to útok, bez jakékoli argumentace.

  Poslední příspevěk už byl naprosto věcný a logický, takže kdyby si tak začal, asi by se tato debata nevedla.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.