Rekonstrukce ulice Českobratrská

Nelíbí se vám, jak dopadla rekonstrukce ulice Nádražní? Nevadí. Ve stejném stylu bude rekonstruována i ulice Českobratrská.

Rekonstrukci ulice vyvolaly dosluhující inženýrské sítě. V částech ulice budou rozšířeny chodníky ze zámkové dlažby. I když se jedná o jednu z hlavních ulic, budou na povrchy použity laciné materiály hodící se na periferní sídliště. Nedojde ani k žádné výsadbě nových stromů. Následující text, který pochází z veřejně dostupného zadání veřejné zakázky, popisuje použité materiály.

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavby „Rekonstrukce vodovodu a kanalizace ul.Českobratrská a ul.Sadová a Úprava povrchu ul. Českobratrská v úseku Nádražní – Sokolská třída, část 1. -ul.Českobratrská“ v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, v rozsahu dle projektové dokumentace pro stavební povolení a pro provádění stavby, kterou zpracovala společnost Báňské projekty Ostrava a.s.

Chodníky

Chodníky jsou navrženy z betonové zámkové dlažby tl. 60 mm s uložením do pískového lože tloušťky 30 mm na podkladní vrstvu ze štěrkodrti ŠDB tloušťky 150 mm.  Bude použit čtvercový formát dlažby 200/200, barva šedá. Chodník na straně zeleně bude lemován betonovou obrubou 50/250 do betonového lože C12/15, na straně vozovky bude lemován kamennou silniční obrubou 300/250  uloženou do betonového lože C16/20n XF4. Na straně fasád bude pečlivě provedeno řezání dlažby, aby dlažba doléhala až k fasádě.  Betonová  obruba u zeleně bude vůči chodníku převýšená o 70 mm.  Příčný sklon chodníku je od 0,5 % do 2 %, směrem k vozovce, resp. zeleni, od stavebních objektů. Podélný sklon koresponduje s podélným sklonem přilehlé vozovky.

Středové dělící ostrůvky

Ochranné ostrůvky jsou staničením vztaženy k celé rekonstrukci ulice Českobratrská. Ochranné ostrůvky budou provedeny v šířce 2,00 m s převýšením nad úrovní přilehlé vozovky o 150 mm. V místě přechodů pro chodce jsou přerušeny v délce rovné šířce přechodu. Čela ochranných ostrůvků budou zaoblena kružnicovým obloukem poloměru  R 1,0 m , R 0,9 m, geometrie čela ostrůvku v blízkosti křižovatky s ulicí Přívozská má tvar odvozený od obalové křivky vlečných křivek. Nepojížděné ochranné ostrůvky plynně navazují na navrhovaný střední dělící pás, který je součástí samostatného stavebního objektu SO 102. Ochranné ostrůvky budou vybudovány z betonové zámkové dlažby tl.80 mm.

Zastávky

Tento stavební objekt řeší nově navrhované autobusové a trolejbusové zastávky na ul. Českobratrská v prostoru před bývalým „Domem odborů“ dnes hotel Mercure Ostrava Center. Zastávka Husův sad směr ul. Sokolská třída bude posunuta do již připraveného zálivu z předchozích stavebních úprav. Z důvodu existence nové zastávky Konzervatoř za křižovatkou ul. Českobratrská x Nádražní bude přesunuta stávající zastávka Husův sad ve směru k ul. Nádražní vstřícně nové zastávky Husův sad směr ul. Sokolská třída.

Zábradlí
V rámci projektu rekonstrukce je navrženo i zábradlí. V menším množství než nyní, přesto se po rekonstrukci objeví. Bude umístěno před budovou pedagogické fakulty a podél ulice před zastávkou Husův sad směr Slezská Ostrava. Materiál má být nerez.

Zábradlí je navrženo dle obecných pravidel pro osazování, navrhování a prostorové uspořádání zábradlí dle ČSN 73 6110 – Projektování místních komunikací. Z důvodu větší kumulace osob je před budovou pedagogické fakulty navrženo osazení kovového zábradlí podél okraje nové obruby (v místě rozšíření chodníku) v délce 10,0 m. Z důvodu posunu přechodu pro chodce před evangelickým kostelem a úpravě hrany vozovky je také navrženo zábradlí od restaurace „Baník“ po nový přechod pro chodce, celková délka tohoto úseku zábradlí je 61,0 m. Před budovou evangelického kostela nebude zábradlí znovu osazeno z důvodů rozšíření chodníkové plochy a požadavku NPÚ.

Zábradlí je navrženo z dílů – polí délky 2,35 m, které budou osazovány za sebou a kotveny pomocí kotevních patek do betonových základových patek umístěných v betonové dlažbě chodníků. Vzdálenost zábradlí od hrany komunikace je min. 0,50 m, výška navrhovaného zábradlí 1,10 m. Jednotlivé díly zábradlí jsou navrženy z nerezové oceli dle DIN 2462, povrchová úprava – mořená, bezešvé trubky 50,0 mm x 3,0 mm

 

Chápeme z tohoto situačního výkresu dobře, že mezi Husovým, náměstím a ulici Přívozskou bude na ulici Českobratrská dělit jízdní pruhy doslova dělící ostrov?

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Bohužel stav komunikací v centru je žalostný, ulice Českobratrská, Přívozská, ulice Dvořákova, část Dr. Šmerala a Na Hradbách nebo ulice Čs. legií je na hranici provozuschopnosti. Nezajímá to vůbec nikoho. Přitom Českobratrská je jakousi branou do centra Ostravy. Jestli si dobře pamatuji, tuto ulici má na starosti kraj. Teď se může koalice ANO, KDU-ČSL a ODS ukázat a tuto lacinou rekonstrukci zastavit a začít jí řešit komplexně a hlavně moderně. Výsledek je jediný, veřejný prostor je šeď a nuda, centrum ztrácí punc výjimečnosti. Občané se snaží, budují nové podniky atd., ale k čemu je to platné, když o nás rozhodují jelita?

  Thumb up 27 Thumb down 1
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  ten delici ostrov tam zrejme bude, aby tam lidi neprechazeli a museli si to obejit k prechodu. je tam totiz dobre videt na obe strany a nektere to svadi… treba mne. takze i zde vypnu mozek a budu se ridit podle barvy panacku. :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Bože to jsou chu.i :-( Špunty pro dopravu, megachodníky pro davy neexistujících chodců a zábradlí pro regulaci těch davů to jim jde. Ještě mi tam nějak chybí patřičně široká cyklostezka pro ty tisíce cyklistů, aspoň pár semaforů navíc a nezapomeňte na šmírovací kamery a automatický výběr za překročení omezené pokudmožno třicetikilometrové rychlosti a to i pro chodce dobíhající autobus :-) Mladí zamyslete se a pryč odsud, my staří už to nějak doklepeme a poslední zhasne :D

  Thumb up 10 Thumb down 15
 4. Tomas T. :

  Tyto vykresy jste na tomto webu uz prezentovali asi pred 3mi roky (mozna i dele), kdyz tento navrh vznikl. Navic tehdy byly jeste o neco podrobnejsi. Od te doby se to vubec nezmenilo, pouze se cekalo na dokonceni nadrazni. Navic mesto na vsechny dotazy ohledne provozu a duvodu uprav tehdy odpovidalo.

  Ano, mohl by se ten projekt predelat na lepsi, ale to by jsme zase mohli rozjet nove kolecko naslednych povoleni, ktere trva v lepsim pripade 5 let, v horsim 10.

  Radeji at je tam toto, kde lze jednoduse vymenit dlazbu a pridat mobiliar, nez dalsich 10 let soucasny stav.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 5. thvari :

  Tomas T.: A politici kterých stran sedí ve vládě, aby toto zjednodušili? Těch stejných jako na radnici.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Tomin :

  Smutné a lehce frustrující. Hlavního architekta, který zřejmě uvízl myšlením v minulém tisíciletí by už měl někdo konečně odvolat. Dělat svoji práci jako on, tak už jsem bez práce. Tolik chyb, co kupí už řadu let a pořád je v úřadě…nechápu.

  Thumb up 21 Thumb down 2
 7. Markus :

  Chce to domluvit čas a vyrobit transparenty, napsat médiím. Sejdeme se před radnicí. Dokud to není probírané veřejně, a nemyslím tuto diskuzi, nic se nezmění.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 8. rasta :

  Běž domů Cyrile, čeká Tě Nataša… už dost bylo vlády jednoho hlavního architekta…vyhodil bych ho na dlažbu…na tu jeho oblíbenou betonovou, tloušťky 60mm v pískovém loži obehnanou červenobílým zábradlím…

  Thumb up 17 Thumb down 1
 9. kdojekdo :

  Konečně změna k lepšímu. V podstatě na této ulici nejde vymyslet i vzhledem k vysokému provozu aut i lidí nic jiného. Ještě že většina z Vás jen kafrá a kritizuje zde, v reálném životě jste často nepoužitelní.

  Thumb up 3 Thumb down 14
 10. Tomas T. :

  thvari: No jestli myslite ze kdyz jsou vsichni v jedne strane, tak ze si budou vychazet vstric, tak jste dost naivni.
  Napriklad pokud budu ministrem financi, tak se budu snazit nedelat rozpoctove schodky. A to ze kolega na radnici nema penze me moc nezajima, resp. nebudu mu davat vice penez kdyz vim ze to delat nemam. Navic problem neni v politicich, ale v neschopnych urednicich, kteri se boji neco zmenit nebo rozhodnout. A ty bohuzel nevymenite ani volbama ani nicim jinym….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Žádné výkresy ohledně rekonstrukce ulice Českobratrské zde na webu dosud zveřejněny nebyly. Nevím, kde jsi tuto informaci vzal.

  Je tak těžké udělat projekt aspoň s velkoformátovou dlažbou namísto zámkovky?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. aggu :

  Tady je jiný problém. A to, že v Czechia/Ostrava všechno strašně dlouho trvá. Příprava jedné stavby trvá mnohem déle než volební období. A tak i kdyby teoreticky na radnicích zmizeli všichni Rykalové a Semerákové a Janáčkové, ti noví jen zdědí tyhle evidentně duchaprosté projekty. A ne každý má koule na to takový projekt zastavit jako vadný a nedůstojný, a začít znovu. Současný magistrát je, zdá se, nemá.
  Je to úplně stejné jako s hernami. Ano, v městské kase ubude pár desítek miliónů a to může bolet. Ale je to tak správně.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. jp :

  aggu: Je to presne tak, jak píše Aggu. Vsechno strasne dlouho trvá. Při otevrení Nádražní v minulém roce řekl pan primátor v podstatě (necituji), že je Nádražní zastaralý projekt, který by se dneska řešil jinak. Včetně materiálů a zeleně. Když tedy odmyslím tu absurditu, že někdo tvrdí, že před +- 10 (?) lety architekti a úředníci nevěděli, jak může vypadat ulice se zelení a lepšími materiály a bez červenobílého humusu, tak jak je možné, že projekt, který se ještě ani nezačal realizovat je úplně to samé ? A nikoho nenapadne nic změnit ? Možná barva zábradlí bude jiná ?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. Kostelník :

  Markus: nadhodte termin, vyrobim si transparent

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. skelet :

  aggu: on ani nemůže mít koule na to to zarazit. Proč? Právě kvůli tomu, že to díky všem zákonům, tak dlouho trvá. Než by se vypracoval nový projekt, tak by se ze stavu hrozného stal stav katastrofální. Takže se s tím bude nesouhlasit, ale zavřou se oči a udělá se to dle zastaralého projektu.
  O to víc je zarážející, že ing.arch.Cyril Vltavský nebyl již dávno nahrazen někým jiným. Politici se mohou vymlouvat na co chtějí, ale on je ten člověk co pracuje na úřadu od roku 1989 (a nikdy snad nepracoval nikde jinde).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: To myslite vazne???? Ten clanek na tomto webu stale je. Co takhle nebyt liny a pouzit hledani??? Je z data 15.10.2010. Bohuzel jste u nej jiz promazali diskuzi a fotografie, ale na clanek samotny jste zapomeli. A uz ani nechci spekulovat zda to byl z vasi strany zamer ci nikoli….

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Ano. Byl to záměr, protože v roce 2011 přišel Aštar Šerán a vyňal nám čip, kterým nás ovládali vesmírní ještěři a tím jsme prozřeli. Protože ti ještěři ovládají i magistrát města Ostravy a celou betonářskou lobby. A prostě aby nebyla nuda, tak čas od času mažeme články, upravujeme a tak. Naší novinkou do voleb je, že zpětně změníme všechny údaje o počtu obyvatel Ostravy a přijdeme s tím, že počet obyvatel oproti roku 2012 stoupl o 25tis obyvatel na 290tis. Takže budeme slavit. Ale pššš.

  A teď vážně. Nikdy zde výkresy ohledně rekonstrukce Českobratrské nebyly. Ve zmiňovaném článku je/byl odkaz na dokument na úřední desce. Žádné fotografie promazány tedy nebyly. Diskuze zmizela u všech článku, které vyšly ještě na blogu. Jelikož šel přenést pouze obsah článků. Navíc, dokumenty pochází z roku 2014. Někde jsou úpravy i 2016. Klidně si tu zakázku stáhni.

  A vážně nevím, jestli máš více informací o tvorbě článku a obsahu, než samotný autor, já.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. jp :

  Tomas T.: Myslíte ten „článek“, kde je odkaz na oficiální dokument a řádek textu ? Proč by měli kluci mazat nějaké fotky a diskuzi ? Vy si pamatujete, že tam něco bylo, co tam teď chybí ? Já teda nevím, ale není to třeba tím, že v roce 2010, měl web úplně jiný design a ty staré články prostě nejsou stoprocentně archivované ? Já sleduju msstavby od úplného začátku a i když kdysi ne pravidelně, ale nezdá se mi, že by si tady někdy admini zpětně cenzurovali své vlastní články.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Tak zatim jsme si netykali, takze bych prosil to dodrzet, a za 2. ty fotografie tam byly. Jestli mi vecer vyjde cas, tak to dohledam na webarchive. 3. to ze je nekde nejaka uprava 2016 neznamena ze ten projekt je novy ted, pripadne ze se u nej zakladni koncepce zmenila.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 20. Crazym :

  Mě by zajímalo proč je k rekonstrukci ulice Českobratrské přifařena ulice Sadová?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: tu jste zjevne snad od zalozeni puvodniho webu, nebylo by na miste zacit s tim tykanim? :D kdo si to pak ma pamatovat.

  jinak na webarchivu to bohuzel neni a ten clanek tady byl upraven naposled v roce 2012..

  vec se ma tak, ze clanek z 2010 je z puvodniho webu. ten presun clanku nebylo unosne delat komplet, takze ano, z puvodniho webu msstavby.blog.cz se nepresunovala diskuze. uz tak jsem tehdy stravil celou dovolenou zpracovavanim presunutych clanku, tze jeste zpracovavat komentare uz bylo mimo real.

  tzn jedna teorie je, ze obrazky byly v komentarich, pak je to jasne. pokud byly primo v clanku, tak na starem webu se nektere obrazky jen linkovaly, tzn pokud je puvodni zdroj ze serveru smazal, zustaly nam po nich jen prazdne ikonky obrazku. tzn je mozne, ze v tom roce 2012 jsem zjistil, ze obrazky uz nejsou k dispozici a umazal jsem je. abych si to pamatoval po mne fakt nemuze nikdo chtit. pokud ale martin tvrdi, ze nic takoveho tam nedaval, nevidim duvod mu neverit.

  at tak, nebo onak, nikdy by neslo o nejakou cenzuru, nebo ze bychom snad zpetne umazavali, co se nam nehodi (abychom se mohli pohadat v diskuzi? :))))

  a ja bych se nehadal (ostatne neni to jedno)? uz jen to, ze tady pisete, ze pred tremi roky u nas neco vyslo – a ono je to let sest, tak nevim, jestli je na miste se hadat, jestli tam byly nebo nebyly nejake obrazky. ostatne v te dobe jeste operovala i ostrava.unas.cz, nemohlo to byt jen tak nahodou tam treba?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. Hrdy Ostravak :

  CYRIL VLTAVSKY , Hlavni architekt Ostravy zaslouzi statni vyznameni v oblasti kultury. Fenomenalni odbornik na svem miste. Dokonce i komunisticky stat Belorusko projevil o jeho sluzby eminentni zajem.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 23. Hrdy Ostravak :

  oprava : statni vyznamenani.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Jirka :

  Hrdy Ostravak: >: a vy jste kdo ze tak rad všechno kritizujete?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 25. Koudy :

  A ted trochu nohama na zem: nacpat do toho omezeneho prostoru vsechny site, je samo o sobe pekelne. Jako bonus-nelze je davat pod obrubniky, pod sloupy, k tomu vyskove osazeni, kolektor…
  Spise me prekvapuje zaslepeni Husovy, ale ponechani vyjezdu od fary a pridani cykloprejezdu na urovni kostela.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Jp :

  Koudy: Až na to, že třeba volba materialu dlazby, zabradli, lavicky, zastavky atd. (Je jedno v jake ulici) s tim nemaji zadnou souvislost. Nebo mi neco unika ?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 27. nototo :

  Já bych jen doplnil čerstvou citaci k ulici Nádražní od paní starostky: „Díky této akci se tak náš obvod opět posunul dopředu, a to ať už
  po estetické, nebo technické stránce,“ ocenila starostka Bernfeldová. „Navíc tu teď dlouho nebudeme muset kopnout,“ dodala. / Tak jestli jsou asfalt a zámkovka to pravé ořechové, co centrum plné proluk ke zkrášlení potřebuje, tak Bůh s námi. Paní starostku bych poslal alespoň do Krakova, aby se inspirovala. A pana primátora taky, protože si evidentně nikdo z mocných neumí dupnout, aby se tyhle ohyzdnosti v centru nebudovaly. Jsem aspoň rád, že snad i díky tomuto webu nenavrhují na Českobratrské červeno-bílé zábradlí (jak to najednou jde!), ale i tak to vypadá, že nás budou fádní povrchy provázet na věčné časy.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 28. aggu :

  nototo: Tu paní už nemá cenu ani komentovat. Stejně je to jen mluvící hlava.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 29. jp :

  nototo: Paní starostka je prostě svá, přece nebude bezhlavě kopírovat moderní výstřelky z Trojanovic, Přibora nebo ze západu (Litomyšl) a zadávat práci architektům, když si to tady umíme tak hezky zútulnit a estetizovat po svém :)

  Thumb up 8 Thumb down 0
 30. Martin [msstavby.cz] :

  nototo: Z jakých zdrojů jsou citace?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/na-nadrazni-ulici-se-vraci-provoz

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: Bernfeldová: „…„Pro naše občany to je krásný vánoční dárek….“
  Pěkně. Už jsem si myslel, že po Novákově klobásce nic nepřijde.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 33. Patrik :

  Zajímalo by mě, jestli to Bernfeldová myslí vážně nebo nás* chce nas.at.

  * občany, které zajímá jak město vypadá, co se v něm děje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. jp :

  Patrik: Patriku, sám se divím, jak moc je spoustě lidí jedno, jak město vypadá. Nemají ani elementární snahu se zamyslet a říct si, tak tohle je nevkus, humus, zpackaná rekonstrukce. Ani se nechtějí dívat, že jidne to i za menší peníze jde. Hodně lidí to bere jako fakt, řeknou si, prostě to tak je „se s tim smiř“. Dokud vlaky z hnusného nádraží jezdí, dokud je šalina doveze na frýdlantské mosty nebo dokud mají u nákupáku kde zaparkovat, tak jim je buřt, že ty věci jsou nevzhledný humus. V takovém stavu se nedivím, že se to snaží Bernfeldová prodat. Obávám se, že hodně lidí si fakt řekne, jak hezky jim to tam vydláždili a jak je to nové a voňavé a já nevím jaké :/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 35. Rýša :

  aggu: Za tu klobásku jsem musel dát + :-), fakt jste mě rozesmál, i když na druhou stranu je smutné, že u voleb volíme tak, že do vedoucích míst města se dostávsjí takoví Nováci a Berfeldové.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 36. thvari :

  Rýša: Lidi volí do kraje a do města často podle toho, jak volí v celostátních, a ty lídry a lidi vůbec neznají. Případně zvolí Ostravaka, prtž přece se jmenujou po Ostravě, tak to musí myslet upřímně. Politiku a společenské dění sleduje málokdo. Je to dost časově náročné.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 37. aggu :

  thvari: Tak zrovna ČSSD dostala v Ostravě po rypáku už dvakrát. Poprvé u obecních voleb s Palyzou dostala cca o polovinu hlasů míň než předtím. Asi to nestačilo, tak podruhé s panem Klobáskou vyhořela na kraji. A pevně věřím že s Rykalou aspol. v čele to příště dotáhnou maximálně na volební příspěvek. Mají slušně našlápnuto a já jim fandím.
  O „Ostravakovi“ se mluví těžce, protože dodnes netuším, proč tu vlastně jsou. Komunisti jsou tabu. Zbývá ta z Čertovy Lhotky a Okamurovi spasitelé vesmíru. Zelení na řešení ekologie v Ostravě nemají koule. Lidovci jsou už 20 let v klidu (=apatie). TOP09 raději bez komentáře. ODS mám zapsanou jako ničitele náměstí u Katedrály a nově poteniálního ničitele Bazalů (těžko bych v Ostravě hledal důležitější místa ;) ANO se ještě nestačilo historicky znemožnit, ale raději ne. No vyber si ;)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 38. Brago :

  Markus: Věřím, že jediná naše možnost, jak bojovat s vedením města o takto zásadních otázkách, je právě veřejný protest/demonstrace/setkání. Proto jsem osobně pro uspořádání podobné akce. Nemusí se jednat o megalomanskou akci, ale i pár desítek lidí jde vidět.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 39. thvari :

  aggu: já souhlasím s Brago … ono o ty strany na té malé úrovni zas tak nejde a aspon tohle období se zdá, že když na něco občanská společnost tlačí (například Černá kostka a architektonické soutěže), tak to ti politici pak udělají. ne všechno. ale částečně, ať na ně furt nenadáváme, pár dobrých věcí tohle volebí období udělali.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 40. talage :

  Patrik: aggu: To připomíná jednu vánoční scénku z jednoho slavného českého filmu, jen s drobnou obměnou . . . „Díky mámo…“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. jarnemec :

  Výmluva, že něco nejde, ta by nám šla. Naštěstí jsem poznal v ČR i čtvrtě, kde špatné projekty umí volení zástupci zarazit, připravit nové a v ulicích to jde vidět. A zažil jsem i situaci, kdy starosta té čtvrti přímo na stavbě zjistil, že se dělá bekovina, dokázal to pozastavit a rychle najít řešení. = Jde to i v ČR, chce to koule, jak psal aggu a ty většinou zvolení nemají.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 42. Labbrab :

  Dobrý den,

  neměli byste v redakci náhodou i výkres ulice blíže k mostu pionýrů? Bydlím na křížení ulic Českobratrské a Herodovy a daný výkres nikde na webu Ostravy nemohu nalézt. Opravdu by mě zajímalo co je plánováno s prostorem před mým domem, kde v nynější situaci je asi 4 metry široký chodník a u něj přilehlá zeleň. Děkuji za případné přidání tohoto výkresu. S pozdravem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. Hynek [msstavby.cz] :

  Labbrab: zkuste se mrknout tady do tech priloh, treba najdete.
  https://verejnezakazky.ostrava.cz/detail/11544

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. rasta :

  Vítěz to zase solidně seknul:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.