Rekonstrukce Tyršova stadionu v Opavě

Rekonstrukce Tyršova stadionu v Opavě vrcholí. Vše nasvědčuje tomu, že stavbaři dokončí rekonstrukci budovy ještě před plánovaným termínem. Sportovci tak budou mít k dispozici halu, která jim umožní kvalitní trénink i v zimě nebo za špatného počasí.
Tyršův stadion se po dokončení stane bezesporu chloubou Opavy. Podobných sportovišť zaměřených na atletiku je velmi málo. Zásadní je povrch v tělocvičně, který je stejný, jaký se používá venku, a dá se na něm trénovat v tretrách.
Čestmír Duda, starosta TJ Sokol Opava: „Očekáváme od toho, že budeme moci lépe trénovat s naší mládeží a ještě dosahovat lepších výkonů, než jaké dosahují naši závodníci nyní. My jsme tady trénovali velice málo, protože to nebylo pro atletiku přizpůsobeno.“
Pracovníci povrch tělocvičny stříkali na zem speciálním zařízením, které plnili plastovými granulemi. Tělocvična ale prošla kompletní rekonstrukcí, včetně zateplení a nové střechy.
Daniel Žídek (ČSSD), náměstek primátora: „V zimě tam bude možné trénovat skok o tyči i skok daleký. Je tam pískové doskočiště, které je v tělocvičně zvláštností. Jsou tam udělány rozběhové dráhy.“
Stavebníci postupují podle plánu a budovu chtějí předat ještě na jaře. Rekonstrukce stála asi 32 milionů korun a město se na ní podílí 20 procenty. Zbytek jde z prostředků Evropské unie.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.