Rekonstrukce Ostrčilovy ulice přinese také nová parkovací místa

Na ulici Ostrčilova a v jejím okolí probíhá v současné době rekonstrukce vozovky a chodníků. Investiční akce, kterou realizuje městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, je vymezena následujícím prostorem: koncová část ulice Ostrčilova v úseku od vjezdu do dvora základní školy, deskový dům Jindřich, objekt Střediska volného času až k okraji Bezručova parku.

Na vozovku v řešeném území bude položen živičný povrch, parkovací místa a chodníky dostanou povrch ze zámkové dlažby. Oproti původnímu záměru pro územní řízení byla ze stavby vyloučena komunikační spojka směrem do ulice 30. dubna, přičemž se provede pouze rekonstrukce stávajícího chodníku podél budov Českých drah, a.s. „Konkrétně se počítá s rekonstrukcí vozovky v této části ulice, včetně mírného směrového posunutí, rekonstrukcí chodníku podél deskového domu, rekonstrukcí a rozšíření stávajícího parkoviště v rohové části mezi základní školou a deskovým domem, doplněním chodníků kolem nového parkoviště vedle základní školy. Součástí akce je vytvoření ploch pro kontejnery, dále sadové úpravy, odvodnění komunikací a parkovacích stání, obnovení dopravního značení, rozšíření veřejného osvětlení,“ upřesňuje některé stavební práce investiční referent Úřadu MOaP Jiří Foltýn s tím, že celkem bude vytvořeno třiapadesát parkovacích stání, z toho čtyři stání pro osoby zdravotně a tělesně postižené.

Ukončení investiční akce je plánováno na listopad letošního roku.

zdroj:moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.