Rekonstrukce Domova Duha, Nový Jičín

Domov Duha v Novém Jičíne čeká rekonstrukce a přístavba.

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti, výkon funkce koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi po dobu přípravy stavby a autorského dozoru stavby „Rekonstrukce budovy a spojovací chodby Máchova, Domov Duha p.o., Nový Jičín“.
Jedná se o kompletní PD na rekonstrukci a půdní vestavbu budovy na ul. Máchova, demolici spojovací chodby mezi budovami na ul. Máchova a ul. Bezručova a výstavbu nového objektu a celkovou úpravu areálu (parkové úpravy, odpočinkové plochy, zákoutí s lavičkami pro klienty, nové zpevněné plochy – chodníky, parkoviště).

S ohledem na požadavky na navýšení celkové kapacity Domova Duha, zkvalitnění nabízených služeb a nevyhovující technický stav Spojovací chodby, je navržena kompletní demolice Spojovací chodby mezi objektem na ul. Máchova a ul. Bezručova a výstavba nového objektu včetně kompletní rekonstrukce a půdní vestavby objektu na ul. Máchova.
Stávající objekt na ul. Máchova projde kompletní rekonstrukcí včetně půdní vestavby. V 1.PP bude situovaná přípravna jídel včetně potřebného zázemí a skladů. Vlastní vaření bude probíhat v objektu na ulici Hřbitovní, objekt patřící k Domovu Duha s dojezdovou dobou do 10 minut, kde proběhne v roce 2017 kompletní rekonstrukce varny. Jídlo bude do objektu na ul. Máchova dováženo. Dále zde bude umístěno zázemí pro personál – oddělené šatny se sociálním zařízením pro ženy a muže. Šatna je navržena pro 35 žen a 11 mužů včetně dělených šatních skříněk na pracovní a osobní oblečení. Dále vznikne v suterénu místnost pro zemřelé, strojovna VZT a sklady pro potřeby Domova Duha.
1 až 4.NP bude upraveno pro maximální využití klientů – budou zde pouze pokoje pro klienty, bezbariérové koupelny na každém podlaží, nezbyté sklady, provozní místnosti a denní místnosti pro klienty. U denní místnosti bude vždy bezbariérové WC pro klienty. V 1.NP bude Sesterna. V 2.NP bude kancelář Přímé péče pro I. úsek, ve 4.NP bude kancelář přímé péče pro II. úsek. V 3.NP. bude společná relaxační místnost. Pokoje pro klienty budou jednolůžkové a dvoulůžkové, přičemž každý pokoj bude mít vlastní bezbariérovou koupelnu.


V 5.NP vznikne půdní vestavbou šest nových dvoulůžkových pokojů s vlastními bezbariérovými koupelnami s WC, samostatná bezbariérová koupelna, komunitní místnost s bezbariérovým WC a sklady.
Ve stávajícím objektu dojde k úpravě druhého výtahu (v západním křídle). Výtah bude protažen do podkroví a rovněž zvětšen minimálně pro potřeby přepravy imobilních klientů na vozíčku.
Přístavba nového bloku bude 4 podlažní, nepodsklepená. Přístavba je navržena k objektu ul. Máchova tak, aby nedošlo ke kolizi se sítěmi, v severní části pozemků v areálu Domova Duha. Přístavba je navržena v místě bourané Spojovací chodby, rovnoběžně s hranicí pozemku. Přístavba bude zasahovat do prostoru areálu, přičemž dojde k zabrání části plochy areálu. Přístavba má obdélníkový tvar s předsazeným schodištěm, u objektu Máchova je tvar přizpůsoben původnímu krčku. V severní části bude na Přístavbu navazovat nová dvoupodlažní spojovací chodba a kuřárna.


V přístavbě bude centrální schodiště s výtahem, navazovat na hlavní komunikační chodbu ve všech nadzemních podlažích. Schodiště bude rozdělovat objekt přístavby na dvě poloviny, přičemž nebude zasahovat do hlavní chodby. Hlavní vstup do přístavby bude navazovat na hlavní recepci Domova Duha. Přístavba je navržena s ohledem na maximální bezbariérovost všech prostor.


Do 1.NP přístavby bude přesunuta ordinace praktického lékaře se zázemím a jídelna pro klienty s malou přípravnou pro potřeny Domova Duha, včetně sociálního zázemí. V 2.NP vznikne kancelářské centrum pro celý Domov Duha. Součástí budou dvě malé kuchyňky, archív, úklidová místnost, sociální zařízení a bezbariérové sociální zařízení.
V 3. a 4.NP vzniknou nové pokoje pro klienty. Na každém podlaží budou 4 jednolůžkové a 4 dvoulůžkové pokoje, dohromady 24 klientů. Na každém podlaží bude bezbariérová koupelna, úklidová místnost a sklady na prádlo. Jednolůžkový a dvoulůžkový pokoj bude mít vždy společnou koupelnu s WC.

Situace – současný stav:

Situace – nový stav:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.