Rekonstrukce Červeného zámku byla zahájena

Byla zahájena rekonstrukce Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.

V zámeckém areálu se tak po čase pouští do dalších významných oprav. Na jaře roku 2014 byla úspěšně dovršena dlouhodobá rekonstrukce Bílého zámku. Tehdy byl po pětatřiceti letech opět kompletně zpřístupněn veřejnosti.

V loňském roce se pro změnu začalo s rozsáhlou revitalizací místního parku a letos dojde také na Červený zámek. „Počátkem tohoto měsíce byly s definitivní platností vybrány realizační firmy na dlouhodobě plánovanou rekonstrukci,“ popisoval kastelán hradeckého zámeckého skvostu Radomír Přibyla a vzápětí ještě dodal: „Na realizaci statických poruch, rekonstrukci nádvoří a spodních koníren včetně zámecké vyhlídky byla vybrána firma Zlínstav. Na rekonstrukci střech a krovů pak vsetínská firma H&B Delta.“

Návštěvníci zámku si v těchto dnech mohli povšimnout toho, že na nádvoří se už něco začalo dít. V polovině listopadu zde totiž odstartoval archeologický průzkum.

Stavební prvky nerespektovaly původní architekturu. Změnily se tvary střešních konstrukcí, nahradily se některé cihelné prvky a podobně. Budoucí vzhled zámku ovlivnil i velký požár 10. ledna 1972, jenž měl způsobit zkrat elektrospotřebiče. Vyhořel celý severní trakt, dále pak mansardové patro s ubytovacími pokoji a propadla se také klenba velkého koncertního sálu.

Vizualizace:cereveny zamek

cereveny zamek

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  + článek:Bílá věž má projít velkou obnovou https://goo.gl/uvlxHl

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  A okolní les evidentně taky. Bohužel.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  ČT: Rekonstrukce zámku v Hradci nad Moravicí

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.