Reko. budovy na ulici Praskova čp. 411

Moravskoslezský kraj plánuje rekonstrukci budovy školy na vnitřním městském okruhu v Opavě.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v celkové rekonstrukci budovy školy na ulici Praskova čp. 411 v Opavě. V novém stavu po stavebních úpravách zde bude umístěna Základní škola, Opava, Havlíčkova 1, příspěvková organizace, která zajišťuje výuku zrakově postižených žáků, žáků s vadami řeči a žáků s kombinovanými vadami a zdravotním a sociálním postižením. Stavební úpravy budou zahrnovat úpravu vnitřních dispozic, statické úpravy, kompletní nové rozvody vody, elektřiny, osvětlení, SLP rozvody, ústřední topení s napojením na plynovou kotelnu vedlejší budovy gymnázia. Dojde ke snížení energetické náročnosti celého objektu zateplením fasád a podkroví s kompletní výměnou otvorových výplní. Stavební úpravy sklepních prostor budou obnášet částečné odizolování objektu s cílem odstranění vlhkosti.

Dále bude odstraněn dispozičně nevyhovující ocelový sloup v tělocvičně a provedou se s tím složité statické úpravy a nové vynesení stropů nad tělocvičnou a ve vyšších podlažích tohoto křídla budovy. Dále bude provedena půdní vestavba do podkroví objektu, vznikne zde internát a speciálně pedagogické centrum a další specializované učebny. Bude prodlouženo hlavní centrální schodiště z 3.NP do podkroví. Součástí stavby bude přístavba osobního výtahu a přístavba a nástavba evakuačního schodiště ve dvorní části. Jedná se o esteticky významnou budovu na okraji památkové zóny města Opavy. Dále bude součástí stavby rekonstrukce zpevněných ploch ve dvoře a propojení dvorních částí budovy školy a vedlejší budovy gymnázia. Vznikne tímto společný dvůr sloužící k parkování vozidel a prostory pro umístění venkovních sportovišť pro obě školy.

Nový stav:

Současný stav:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Ladislav :

  Moje základní skola

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. NaNo :

  Konečně :D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Jakub :

  Nerespektování hitorického vzhledu této budově opět ubližuje.

  https://staraopava.cz/praskova/slides/praskova%20(14).html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Veronika :

  Už se ví jaká firma bude rekonstrukci dělat?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.