Reko. bazénu ve Frýdku-Místku

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s vlastníkem Moravskoslezským krajem. Záměrem Frýdku-Místku je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

„Ceníme si aktivního přístupu města, v přípravách projektu je pro nás důležitým partnerem. Aktuálně se zpracovává podrobná studie, která mimo jiné posoudí technický stav budovy, zejména její statiku. Studie má být hotova letos v listopadu, a kromě návrhu dalšího postupu také vyčíslí odhad nákladů. Pokud vše půjde dobře, včetně zajištění vysoké částky na rekonstrukci, mohla by rekonstrukce bazénu začít v roce 2027,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že školské sportoviště využívají především základní školy a sportovní kluby z Frýdku-Místku, ale také veřejnost. Střední škola řemesel, která krytý bazén provozuje, jej využívá ve velmi malé míře.

Bazén potřebuje výměnu prasklé nerezové vany i rekonstrukci atypické špičaté střechy. Město přitom usiluje o to, aby byla vana bazénu prodloužena do původní velikosti 25 metrů na délku, což je podmínka pro konání plaveckých závodů.

„Tím, že byla do bazénu dána vložka, došlo ke zmenšení vnitřního prostoru. Dle předpisů tedy není možné na tomto sportovišti pořádat plavecké závody a není možno do vody skákat kvůli snížené hloubce. Pouhých 4 až 5 centimetrů chybí k tomu, aby mělo naše město plavecký bazén splňující normy pro pořádání soutěží,“ připomněl náměstek pro investice, finance a rozpočet, útvar hlavního architekta a majetkoprávní vztahy města Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Dalším aktuálním problémem krajského zařízení je špatný stav atypické střechy. Jde sice o architektonicky zajímavou stavbu, tvarem připomínající dnes již neexistující frýdecko-místeckou víceúčelovou halu, nicméně jde o budovu postavenou „postaru“, tedy například bez zateplení, s již nevyhovujícím vnitřním zařízením. S opravou střechy, která je ukotvena ocelovými lany, se přitom pojí technické komplikace.

„Město je připraveno po dohodě s krajem se na opravě finančně podílet. Je pro nás důležité, aby sportoviště zůstalo zachováno, nejde jen o bazén, ale o celý komplex. V budově je také lezecká stěna a tělocvična s ochozy, která je využívána pro míčové sporty,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M). 

Pro realizaci rekonstrukce bude zásadní zajištění finančních prostředků. „Finanční spoluúčast města bude velmi důležitá s ohledem na celkové náklady na rekonstrukci. V rámci jednání o spolufinancování může být otevřena i varianta bezúplatného předání celého komplexu městu, které by zmíněný areál upravilo podle svých potřeb,“ sdělil náměstek hejtmana Jaroslav Kania. 

pramen: frydekmistek.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.