Regenerace sídliště Ostrava Jih

Aktuálně probíhající projekt řešení parkování v části sídliště Jih.

Související články


Komentáře

 1. skelet :

  dám to sem..
  mezitím hrátky s veřejným prostorem v Krnově
  https://www.facebook.com/mestokrnov/photos/a.1630283973860882.1073741832.1629913667231246/1842131419342802/?type=3&theater

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. aggu :

  Zaujal mě ten název.
  Vždycky mě dojme, když přijde politik s programem „Regenerace sídliště“ a přitom má na mysli rozšíření míst pro auta.
  O regeneraci míst pro lidi na Jihu jsem ještě neslyšel.
  Pokud by čistě náhodou Rykala a jeho soukmenovci četli tenhle web, tak by jim třeba pomohlo vědět, že se jedná o chodníky, trávníky, hřiště, parky, vodní prvky nebo dvorky v meziblocích.
  Možná ho to vyděsí, ale ona existuje i jiná doprava, třeba hromadná. Na Jihu se kromě jedné zatáčky v Zábřehu 15 let nevybudovala žádná nová tramvajová trať…
  Tak nějak se mi vkládá na mysli časová korelace s nástupem socdem v Ostravě. Od té doby…
  Okolí nejdůležitějších, centrálních bodů sídliště je přímo tristní. Kotva, Racek, Odra, nám. SNP, Hlubina, Vítek, rondel u Kotase, Dubina en bloc… U Savarinu už to vypadá jako mikro ghetto. Radnice nemá představu ani chuť cokoli v tomto směru na Jihu zlepšit. Pokud už udělá krůček, dopadá to komicky nebo tragicky. Pokud chce udělat krok, přenechá iniciativu developerovi (Odra), který ale má samozřejmě úplně jiné cíle.

  Praha se, zatím jen v mediích, nechala slyšet, že věnuje 240M na pořízení uměleckých děl do veřejného prostoru. Jih je 10x menší než Praha. Co takhle investovat 24M do veřejného prostoru?

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. Jiří :

  V dotčené oblasti bydlím a mohu Vám říct pár věcí:
  -byly vykáceny všechny stromy a keře, ale to,že kdyby se posunulo veřejné osvětlnení k chodníku, aby tedy prostor využili efektivně nikdo neřeší, takže 4 lampy v řadě stojí defakto uprostřed parkoviště
  – musely by jste vidět amaterismus společnosti, která parkoviště buduje, když na jedné straně chodníku obrubník uskakuje o cca 15cm vzhledem k druhé straně (myšleno ze stran chodníku sloužícím jako přístup do domů)

  Kontrola ze strany městského obvodu takřka žádná a ze strany stavbyvedoucího naprosto totožné.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.