Regenerace sídliště Opava-Kylešovice

Sídliště v Opavě-Kylešovicích projde revitalizací.

První etapa plánované regenerace sídliště v Kylešovicích odstartuje výstavbou dvou nových hřišť. Stavět se začne v dubnu, hotovo by mělo být do června. Městu se na projekt podařilo získat dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení. „Opava, to není jen centrum města, případně Kateřinky. Také v Kylešovicích žije velká část Opavanů, na které musíme myslet. Jsem proto ráda, že jsme byli dotačně úspěšní a podařilo se nám získat prostředky pro realizaci první etapy regenerace sídliště v Kylešovicích. Doufám, že úspěšní budeme i v dalších etapách, a sídliště Kylešovice bude příjemnější k životu,“ řekla první náměstkyně opavského primátora Hana Brňáková. 
Jedno z hřišť vyroste ve středové části sídliště 17. listopadu a účelově bude sloužit na basketbal, házenou a kopanou. Druhé bude vybudováno mezi ulicemi 17. listopadu a Bíloveckou a sloužit bude na nohejbal a volejbal. „Hřiště budou doplněna lavičkami, stojany na kola, odpadkovými koši a plakátovací plochou,“ doplnila Hana Šenková z odboru rozvoje města a strategického plánování.
Městu se stavbu podařilo vysoutěžit za 6,94 milionů korun včetně DPH, dotace Státního fondu rozvoje bydlení pak činí 50 % ze způsobilých výdajů, zbytek jde z městské kasy.
Ještě letos chce město podat žádost o dotaci na druhou etapu, která počítá s opravou vozovek, rekonstrukcí pěších komunikací, opravou či vybudováním 123 parkovacích stání a obnovou veřejného osvětlení v lokalitě 17. listopadu. Dále se počítá s výstavbou multifunkčního hřiště u Liptovské ulice. „V případě získání dotace by se tato II. etapa realizovala v roce 2020,“ vysvětlila Brňáková.
V roce 2021 je v plánu III. etapa, která zahrnuje úpravu veřejného prostranství před Žabkou, opravu dalších chodníků a obnovu veřejného osvětlení v lokalitě Liptovská, o rok později by se pak měly opravit další chodníky a vybudovat parkovací stání na ulici 17. listopadu. Celkem by se v Kylešovicích mohlo investovat okolo 64 milionů korun. Jedná se však o projektovou cenu, vysoutěžit by se mohla nižší částka


zdroj: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.