Proměny Ostravy #97

Most se nacházel nad starou Hlučínskou. Těleso dráhy vede podél ulice U Kaple. Dodnes tam zůstal násyp, patky i vysoké pilíře mostu. Most byl asi 230 metrů dlouhý. Jezdil po něm vlak. Před mostem byla později tramvajová zastávka, kde končily tramvaje (jezdily tam z Hlučína). Na most a na nádraží se tramvaje už ale nedostaly. Most byl odpálen Němci.

1926
promeny ostravy

2012
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  Docela je na pováženou a napsal bych, že i ostudou, že 69!!! let po válce stále stojí v Petřkovicích betonové ohyzdy. Což se nenajde schopný politik, který by zajistil odstranění tohoto nehezkého pomníku.
  Fotka je matoucí. není to nad Hlučínskou., i když tam jsou tyto vysoké betonové obludy taky a hyzdí příjezd k centru Petřkovic. Dokonce teď tam udělali (hned vedle betonového nosníku) nádherné dětské hřiště a ještě jedno posezení dělají hned u další betonové příšery. nechápu, proč to nejprve neodstranili, než tam začali dělat tato posezení. To hřiště, které stojí po bývalém domě, kde sídlil zubní, je vyřešeno po všech stránkách dokonale. jen bohužel ten vysoký betonový kvádr tam bude strašit donekonečna. Škoda!!!

  Thumb up 0 Thumb down 13
 2. johny :

  Já bych tam nechal přišroubit nějaké úchyty a horolezci z toho můžou mít stěnu. To by se s dětským hřištěm asi nevylučovalo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Crazym :

  johny: Však taky z toho pilíře na křižovatce ulic Hlučínské a U Kaple vedle toho zbudovaného hřiště co psal aleš.m je to plánováno http://www.imagehosting.cz/?v=ukapleqhq.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. aleš m. :

  Crazym: Nechápu, kdo tady přiděluje minusové body. Vždyť Váš příspěvek jen odpovídá příspěvku johnyho a hned jste vyfasoval mínus. O svých mínusech raději pomlčím, ty dostávám automaticky. Ale je to zvláštní, kdo si v tom libuje, že zhazuje zdejší diskutéry aspoň takovým způsobem.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 5. Crazym :

  aleš m.: To není třeba chápat :-) To se naučte ignorovat, protože to je normální, že všude tam, kde je volně přístupná diskuze a hodnocení se vždy najdou jedinci léčící si své komplexy aspoň takhle :-) Je třeba si uvědomit, že nikomu a ničemu to neublíží a těm jedincům to někdy i pomůže ke spokojenějšímu životu :-)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  aleš m.: ja to sveho casu zkoumal, pac jsem se bal, ze nam to tu palcujou nejaci roboti a nejsou to roboti.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  aleš m.: Crazym: Ty palce nemusí znamenat jenom souhlas nebo nesouhlas s tím co někdo napsal, ale i s tím jak to napsal. Je tady spousta komentářů ve kterých se lidi urážejí, dávají najevo že pouze jejich názor je ten správný… Je potřeba se zamyslet nejen nad tím co píšu, ale i nad tím jak to píšu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. johny :

  Já bych třeba vyhlásil soutěž, kdo získá co nejvíc minusů. A mínusujte mě jako diví :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Hanz :

  aleš m:

  Nazývat památku na železnici betonovou ohyzdností je dost hloupé. Je to asi jako kdybych řekl, že náhrobek někoho z tvé rodiny hyzdí hřbitov. Je to památka jako každý jiná. To, že k něčemu nemáš vztah ještě neznamená, že se to musí bourat.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. loophole :

  Kdyby se ten most dochoval celý a v původním stavu, klidně tomu taky budu říkat památka, ale tohle torzo?
  Pak už je na pořadu dne diskuze o definici památky. Je třeba vybydlený panelák v Chanově také památka?
  Je to staré, nefunkční, je to z betonu a neslouží to své funkci a celé kolonie nejmenovaných spoluobčanů v něm prožily šťastné dětství,
  tak proč to bourat?

  Thumb up 1 Thumb down 5
 11. Hanz :

  loophole:
  Srovnávat to s Chánovem je hloupost. Pilíř neslouží vandrákům jako úkryt a když pomineme těch pár obrázků tady, tak si na něho většina lidí ani nevzpomene. Průser je ostravica, vysídlování centra, kriminalita v okolí vybydlených garáží… Je rozdíl, když něco neplní svou funkci a když něco začne plnit negativní funkci.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  loophole: To by taky mohli zbourat třeba všechny zříceniny hradů protože (když použiju vaše slova) se nedochovaly celé a v původním stavu, jsou staré, nefunkční a neslouží své funkci.

  Spíše by část těch pilířů mohli znovu využít a postavit tam vyhlídkovou lávku.

  Thumb up 4 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.