Proměny Ostravy # 46

Křížovatka ulic Českobratrská a Bohumínská kdysi a dnes.

Přibližně 70.léta
promeny ostravy

2012promeny ostravy

 

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Ostravský „Nuselák“…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hroch :

  :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. centos :

  Asi to bylo potřeba, ale zase: Ach jo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. johny :

  tak jest, poloviční profil by stačil i dnes.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. via :

  Thle estakády v centru města podle mně nemají být. Vznikají tím tmavé nepříjemné prostory pod mostem, ubírá se místo pro chodce (kdo se bude procházet kolem takové vozovky, či v „tunelu“?). Celkově je pak místo nepoužitelné. Když si srovnám ty dvě fotky, nahoře by to mohla být i hlavní třída, dole je jen obludná silnice pro auta. Taková hranice říkající lidem „sem už nelez“. V centru města průšvih.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Oasis :

  via: Možná by to jak na té první vypadalo i dnes, kdyby nedošlo k tomu výbuchu Mostu pionýrů v roce 1976.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Jarda :

  Tohle a „skvostná“ lávka na Gagariňák, jsou největší jizvy na nábřeží na břehu Slezské Ostravy v centru města.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Oasis: Tak tak, když to tenkrát ráno bouchlo, tak jsem málem spadl z postele a pak jsem měl velkou radost, nemusel jsem do školy, chodil jsem na Matiční 18.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  A pro ilustraci: http://www.imagehosting.cz/?v=mostpionr2.jpg Všimněte si těch velkých baráků vzadu, tenkrát nezařvaly jen ty baráky z bývalé hornické kolonie, teda ty zbytky, tou dobou už stálo sídliště Kamenec. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Kdyby aspon ten most a celou estakádu upravili vhodněji pro cyklisty, chodce, maminky s kočárky. Prostě pro lidi… !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: No nechci ted nejak rypat, ale myslim ze ta estakada se neda upravit tak, aby po ni sla maminka s kocarkem. Uz jen z toho principu ze prece nepujdu nekudy, kde vedle mne jezdi auto vedle auta.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Ta silnice je předimenzovaná. Provoz tam není moc silný. Lehkými a levnými úpravami by se to klidně dalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Michal :

  Auta dnes často stojí v koloně až nad Ostravicí, takže by se po lehkých a levných úpravách té předimenzované silnice stálo v koloně třeba až u hřiště Baníku. Hlavně ať mají maminy s kočárky dost místa!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Stálo by se pořád stejně, jelikož jeden pruh směr Mariánské Hory, druhý směr Sýkorův most a třetí směr Nová radnice. Minimálně od Ostravice po Bazaly je předimenzovaná. Podívejte se na to také z jiného pohledu. Tak stejně pod Českobratrskou je předimenzovaná Bohumínská.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.