Proměny Ostravy #240

Pohled na centrum Ostravy ze slezského břehu. Ulice na fotografii je ulice Českobratrská.

2014

zdroj: FB (NE) Zapomenutá Ostrava

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  odporná estakáda

  Thumb up 9 Thumb down 3
 2. Tomas T. :

  Odporný most předtím, odporná estakáda nyní. Pro mne žádná změna….

  Thumb up 0 Thumb down 6
 3. Michal :

  Normální most předtím, normální most nyní.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 4. aggu :

  Chtěl bych se dočkat doby, kdy na radnici/ÚHA budou lidé, jejichž zájem bude tyhle megalomanské komunistické omyly z města odstraňovat a ne je oprašovat a konzervovat. Slezská by si možná zasloužila být víc než jen obří silniční křižovatka, špína pod estakádou a okolo estakády. 20 let jsem neslyšel, že by nějakému starostovi Slezské Ostravy vadilo, jak to tam vypadá, že by mluvil třeba o rekonstrukci Zámostí… Starostové se už asi nestarají…

  Thumb up 7 Thumb down 3
 5. Aleš :

  Kdyby nebylo toho stranického zedníka z Brušperku, který se stal primátorem města, neměli byste kudy a po čem jezdit… Je to téměř všechno jeho zásluha.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 6. kdojekdo :

  Klikači a jejich hloupé příspěvky.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 7. nototo :

  kdojekdo: není náhodou pán z radnice? Vyhodit desítky milionů za konzervaci nevzhledné a naddimenzované estakády (ve své době měla alespoň smysl, protože Ostrava, nebýt změny režimu, měla mít přes půl milionu lidí), to je kumšt. Za tyto peníze bych si dokázal představit u tak pěkné radnice něco mnohem hezčího, neříkám, že to musí být Calatrava, ale proč jsou kousek pod radnicí hektolitry betonu a x-pruhů asfaltu… Ale když si konšelé zřídí povrchové parkoviště na úkor zeleně, i když mají pod okny podzemní, tak asi vkus čekat nemůžeme. Ostatně se je možné podívat, že u estakády zrovna krása nekvete.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Aleš :

  Ještě malou doušku k předchozímu příspěvku. Na stavbu nové radnice v Ostravě byla vypsána veřejná soutěž, které se mimochodem účastnili architekti takových jmen, jako např. Pavel Janák a další. Vyhrála „lokální omezenost a hloupost“, takže zvítězili Kolář a Rubý, kteří ji mj. i postavili. Takže o té pěkné radnici bych raději pomlčel.
  A nevzhledná estakáda? Je to věc názoru, nevzhledné je spíše její okolí. Mám-li být opravdu hodně ostrý, ta estakáda po rekonstrukci přetrvá i přes problémy s původním a problematickým založením stavby věky, což se nedá říci třeba o ostravské dálnici…

  Thumb up 1 Thumb down 5
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: :) uplne se mi vybavilo, jak jsem to kdysi fotil.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. balde :

  Hynek [msstavby.cz]: upe skvělé místo pro nějaký skate park, ale k tomu přidat i osvětlení a oplocení s kamerami

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. LK :

  balde: přesně tak, tyto prostory se dají využít jako parkoviště, nebo jako skatepark a podobné věci, kde se hodí, když tam neprší. Možná by tam šel i workout, čerstvý vzduch je tam pořád a neprší tam. Ale jinak mrtvý prostor a proto tyto estakády nemám rád.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. aggu :

  Já bych ty prostory využil pro staveniště k demolici estakády…
  Kdyby Ostrava měla ÚHA, třeba by někdo projevil snahu, přišel s alternativním řešením, co s takovou nesmyslnou a předimenzovanou stavbou, která zničila Slezskou Ostravu. Spolu s navazujícím dálnicemi okolo… Ale my ten útvar nemáme…
  Omezit dopravu pro auta, snížit pruhy na dva, zbylé dva zatravnit, pro kola, pro pěší,…. Tam by klidně i šly i ty slavné truhlíky. A kdybych se opravdu zasnil ;) tak třeba i tramvaj, která by zase jezdila přes Masarykáč. Na druhý břeh, a přes Gagarinku nahoru, třeba k ZOO.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 13. aggu :

  nototo: Tak jsou tu města, kde si myslí, že jich je půl milionu, ale Ostrava by půl milionu neměla, ani kdyby tu ještě vládnul nějaký Jakešův vnuk. Pokles obyvatel Ostravy začal už v půlce 80. let v souvislosti se zahájením útlumu, který skončil v roce 1994.
  Jinak souhlas, je to odporné, z výšky i z blízka. Mentální výbava a povědomí o dobrém městském urbanismu je u současných politiků vcelku stejná, jako u těch bláznů, co tu vládli předtím a zničili co se dalo.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.