Proluka Bezručova

Zastupitelstvo města Nový Jičín rozhodlo zatím neprodat pozemky v proluce na Bezručově ulici. Prvně se musí aktualizovat územní studie. Nově totiž město počítá na části pozemků s výstavbou parkovacího domu.

Odbor správy majetku obdržel dne 09.02.2021 žádost společnosti EDF Develop s.r.o., se sídlem Na Větrově 68/34, Lhotka, 142 00  Praha 4, IČO 2826941, o prodej  předmětných pozemků. Ze strany OSM byl žadatel požádán o upřesnění či doplnění jeho záměru, dosud OSM nic neobdržel.
Jedná se o lokalitu ul. Bezručova, kde se nyní předmětné pozemky využívají jako parkoviště. Pokud by se pozemky prodaly a neinvestovalo by se do náhradních parkovacích ploch, např. patrové garáže, vznikl by velký problém s parkováním v centru města.
 
Stanoviska:
OŽP – nemá námitek, jen požaduje zachovat vzrostlé stromy na pozemcích – zakomponovat je do developerského záměru.
ORI – doporučuje jednat s žadatelem o jeho vizi zástavby lokality. V dané lokalitě se počítá s realizací parkovacího domu s kapacitou min. 300 míst.
OUPSR – nedoporučuje prodej – viz příloha č. 2
vedení města – nedoporučuje prodej.
 
Ze zpracované koncepce statické dopravy ve městě Nový Jičín vzešel jednoznačně požadavek řešit parkování na ul. Bezručova parkovacím domem či jinou obdobnou stavbou. Na základě toho bylo rozhodnuto o zpracování nové územní studie lokality na ul. Bezručova. Do doby zpracování studie se navrhuje pozemky neprodávat.
 
Rada města dne 20.10.2021 usnesením č. 1558/49R/2021 rozhodla nezveřejnit záměr prodeje předmětných pozemků a doporučila Zastupitelstvu města nevyhovět žádosti o prodej předmětných pozemků a dále doporučila Zastupitelstvu města ukončit MPZ 3074.

Developerský záměr:

Současný stav proluky, která slouží jako neoficiální parkoviště pro přilehlé sídliště:

V minulosti se zde zástavba nacházela:

zdroj: novyjicin.cz / polar.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiri :

  Skvělý návrh na „zahojení“ této čssti města.
  Hlavně ať se domy povedou.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. Alex :

  Můžu vědět,z kterého roku je letecká mapa Bezručové?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jiri :

  Řekl bych že používají fotomapy z roku 1955.
  Jinak pokud chcete vidět nějaké obrázky z původní Bezručové, zadejte „Neustrasse Neutitschein“

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.