Přeměna náměstí U Permonu

Příprava rozsáhlých úprav prostranství v Karviné Hranicích jsou výsledkem česko-polského projektu s názvem Přeshraniční ekomuzeum.

„Náměstíčko zvané U Permonu v městské části Hranice by mělo vypadat jako malá lázeňská promenáda – bude mít nové chodníky, cyklostezku a malou stezku pro bruslaře, parkoviště, zónu s infokioskem nebo pergolou a samozřejmě  s novou zelení,“ uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

Místní by se změn měli dočkat do dvou let, podmínkou je získání finanční podpory  EU. Počítá se investicí ve výši 1,1 milionu eur, město by mohlo získat až 90 procent právě na dotacích.

Z česko-polské spolupráce bude těžit také karvinská městská policie, která bude moci pořídit za peníze EU novou techniku nebo zaplatit strážníkům speciální vzdělávání. Dalšími dvěma podpořenými plány města jsou modernizace dvou místních komunikací v městských částech Hranice a Ráj.

Rada města o všech čtyřech záměrech rozhodla tento týden a předloží je v únoru zastupitelům.

karvina

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.