Park nad Místeckou

Studie parku nad Místeckou ulicí v Ostravě-Vítkovicích mezi Dolní oblastí a starým ředitelstvím z února 2011.

ateliér: doc. Ing.arch. Zdeněk Fránek / asistent: Ing.arch. Radek Suchánek, Ph.D.

Zdroj + více obrázků: Archiweb

Související články


Komentáře

 1. Headfox :

  Tak tenhle „parčík“ by se mi líbil, bohužel tak nějak nevěřím v jeho realizaci, určitě by byl hrozně nákladný,…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  piknik u pecí? komu by se to nelíbilo, že… ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Kostelník :

  vice nez zjevna inspirace jednim z navrhu z Městských zásahů Praha (viz napr. zde http://www.dox.cz/cs/exhibition?33/about ), nicmene zajimave, ackoliv ten les betonovych piliru je děsivý…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Myslite si že by se tam ta trava a stromy uchytily? jde mi o to že tam nebude přiřozené podloží s podzemní vodou…..??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Sanju :

  Dle mého názoru těžké sci-fi, a jiný smysl, než přiblížit se studii, o které se zmiňuje „Kostelník“, v tom návrhu nevidím. I když jsem pro zeleň ve městě, mělo by to mít rozumné hranice. V prostoru křížení Ruské a Místecké mi ale tenhle počin rozhodně smysl nedává.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aldik :

  studie pěkná, ale kdo to zaplatí? :D studiíí je v Ostravě milion…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomin :

  Strom tam je jeden, resp. nějaký keř, takže ten by se tam určitě uchytil a trávu bych vůbec neřešil té stačí pár cm a udrží se. Studie se mi líbí, rozhodně je zajímavá. Dokonce i ten „les betonových pilířů“ se mi líbí, ale jak napsal aldik je to jenom studie a těch v Ově už vzniklo nespočet, aniž by se něco realizovalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Arnold :

  Nu, tak kdyby se tohle podařilo realizovat, neuvěřitelně by to celou oblast kultivovalo a stala by se ještě více atraktivní. Ale sám si taky myslím, že je to pouhé sci-fi – kdyby se tohle mělo vytvořit, bylo by to nejspíš dost nákladné….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  Mno nerikam ze by to nebylo uzasne, ale asi bych ty penize radeji investoval do neceho podobneho ale v oblasti frydlantskych mostu. Zapustit misteckou a trat o neco nize a spojit obe casti mesta…. tam by to dle meho pomohlo mesti nejvice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. vasatko :

  Zdárek, myslím že to není zase tak nereálné. Co se týče spodní vody, tak ta by se mohla držet na každým pilířem (je tam celkem slušná nádoba – prohloubení) a co se týče peněz, tak Vitkovice (hutní spol.) právě teď hodně investuje do proměny svých fabrik. Mimo jiné se je snaží přesunout (vybudovat nové) blíže k Nové Huti a to co je teď v centru městské části Vítkovice tak zbourat nebo rekonstruovat a zcela jinak využívat. Já tleskám a doufám v dobrý výsledek, protože narozdíl od Ostravy (která je zkorumpovaným státním tunelem) jde u společnosti Vítkovice (už teď) vidět mnoho plánovaných změn v tomto roce (rekonstrukce haly na Ruské ulici, rekonstrukce a demolice na 1. máje apod.).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  No nerikam ze nemate pravdu…. Vitkovicim tady v tomto fandim…. jen slysim poprve ze se snazi presunout vyrobu blize k NH. Uz jen vami zminovana rekonstrukce Stare ocelarny. Nevim jestli ten rychlokovaci stroj nebude mit opacny efekt… coz se uz jednou resilo, jestli tim ty opravene domy v blizkosti neztrati na hodnote z duvodu hluku. A to ani nevim jestli to bude provoz ktery jede nonstop, nebo pouze na denni….??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  V rekonstruoavné budově Staré ocelárny bude jen sklad pro potřeby rychlokovacího stroje, který bude umístěn v nové budově. Rychlokovací stroj na rekonstruované domy na Ruské ulici vliv má. Proto je rekonstrukce těchto budov ( někdo je zná pod zkratkou DIZ ) kvůli hygieny projektově nazvána jako ubytovna. Ikdyž půjde o normální bydlení pro pracovníky Vítkovic. Je to jen „papírové“ řešení.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.