Panský Mlýn Opava

Velmi zchátralý historický objekt mlýna byl rekonstruován v roce 2015 na pivovar a restauraci s bowlingem.

Původní stav:

zdroj: sindler-sro.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Marek :

  krásná rekonstrukce, bohužel kvalita restaurace byla otřesná a to pivo i jídlo. :-/

  Thumb up 1 Thumb down 8
 2. dolil :

  No vida a já si nemohu jídlo ani pivo vynachválit. Za mne nejlepší opavská restaurace!

  Thumb up 6 Thumb down 3
 3. Xavier :

  Jídlo jsem nezkoušel, ale pivo ano, několikrát (i když ne přímo v jejich restauraci). A musím říct, že je to takový mírný podprůměr mezi minipivovary. Jejich jantarová 15° Kodiak je celkem fajn novinka. Třeba se to časem zlepší. V Opavě si ale zatím mnohem raději zajdu do Nové sladovny, kde naprosto skvělé vaří jídlo i pivo :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. dolil :

  Xavier: v nové sladovně jsem byl na pivo jednou a pivo bylo nechutné.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rekonstrukce vypadá dobře. Jídlo a pití nemůžu hodnotit jelikož jsem tam nebyl, ale nejlepší minipivovary MS kraje jsou jednoznačně Dejf, Létající bezdomovec a Hoppy dog.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Xavier :

  dolil: Obzvlášť je vhodné vědět, co u tebe určuje tu nechutnost. Obvykle se setkávám s tím, že když něco vybočuje chutí z té místní unifikované plzeňské tradice, je to pro většinu lidí nechutné. Mě ta piva ze Sladovny chutnají, ale musím říct, že je až s podivem, jak si tam ty ceny vyhánějí šíleně vysoko, jakoby točili Matušku :-D

  acdlcia [msstavby.cz]: Já bych ještě dodal několik dalších, které se zmíněným v pohodě vyrovnají, ba je možná v něčem i překonávají. Nejlepší regionální IPA je podle mě ta z Krnova (Nachmelená opice :-)). Nezapomínal bych ani na Žabáka z Bohumína a Beskydský pivovar z Ostranice. V neposlední řadě je to pak už skoro veterán Qásek. Hlavně extra hořká 11° je skvělá :-)
  Na bezďáka asi skočím za Alešem do Oráče :-D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Xavier: Z Opice jsem zas tak moc nadšený nebyl, ale jinak moc dobrý výběr. U Oráče jsem naposledy ochutnal kyseláč a musím říct že je to zajímavá zkušenost. Ale taky to leze do peněz. Doby kdy tam byly ceny 45/35,- jsou očividně pryč, dneska to tam je tak 60/50,- a třeba Wild Beer za 135/95,- je už opravdu jenom pro znalce.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. dolil :

  Xavier: Nachmelená opice, Skřečonský žabák a Beskydský pivovárek: ještě dlouho jim potrvá, než se naučí dělat pivo. Zatím mne zaujali svými názvy. Qásek pivo umí, jak píšeš, extra hořká 11° je skvělá.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 9. Xavier :

  acdlcia [msstavby.cz]: Do peněz to leze fakt dost, ale tak z platu měsíčně nějakých 30-50 piv za ty ceny bez problému utáhnu :-) U Opice možná záleží, jakou si dáváš a kde. Zrovna před měsícem jsem měl právě U oráče a byla to chuťová slast.
  A mimochodem, to už sice úplně regionální není, ale pivovar Helf z Oseku nad Bečvou, to je taky třída! Mají ho občas v Ostravské pivotéce :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Xavier :

  dolil: S první části příspěvku souhlasit nemůžu. Všechny tři značky mají výborné piva IPA. Faktem je, že Nachmelená opice třeba moc neumí ležáky (aspoň podle mě), ale takový borůvkový ležák z Beskydského pivovárku je lahoda. Stejně tak Žabák 12° je fajn. Naopak bych řekl, že takový Radegast či Ostravar se pivo vařit nenaučí nikdy :-)

  Thumb up 6 Thumb down 5
 11. Danek :

  acdlcia [msstavby.cz]: Nejvetsi paradox je ten,ze vetsina tech piv je nepitelna..o slove vyborna nemuze byt v zadnem pripade rec.vyzkousel jsem nekolik desitek druhu piv z minipivovaru a tak z 10 vyzkousenych je tak 1uchazejici…dalsi paradox je ze lide to pijou s duvodu jakesi mody s odkazem na kvalitu a zdravi…nezapomenu jak jsme jednou byli v jednom minipivovaru a kamarad mi rekl,dej si je tam plno vitaminu a dulezitych latek..tak jsem se ho zeptal zda mu to pivo chutna…a on se zamyslel a rekl vubec….ne nadarmo v minipivovarech ve vetsine pripadu pracuji sladci co byli vyhozeni z velkych pivovaru…je to business nic jineho…vyrobni cena pullitru je cca.5kc..tak kdyz lidi s odkazem na kvalitu kterou je jim predhazuji minipivivary…a jeste za to plati nehorazne sumy.,. nechapu.

  Thumb up 5 Thumb down 15
 12. Xavier :

  Danek: Děkuji za nedělení odpolední zábavu, takhle směšný příspěvek jsem nečetl dost dlouho :-D
  Já rozhodně tahle piva nepiji kvůli módě, a rozhodně ne kvůli zdraví (to bych si dal spíš vodu :-D). Jediný důvod je ten, že mi to chutná. A takto to má 99% lidí, které znám. A chutnalo mi i předtím, než u nás došlo k tomu boomu minipivovarů a oblibě piv jiných, než plzeňských ležáků (do Anglie, kde na ležák plzeňského typu narazíte jen zřídka (a spíš jen v hypermarketech), jezdím už od devadesátek). Náš pivní trh je prostě nudný. Plzeň (a tu mám rád), Radegast, Budvar, Krušovice… všechno na jedno brdo. Že se někdo u nás naučil vařit i jiné druhy piv (a je jich obrovské množství), je jen dobře. A to typické „když to není plzeňský ležák, tak mi to nechutná,“ resp. „plzeňské pivo je to nejlepší“, to je prostě totálně přízemní čecháčství, které vzniklo někdy v dobách temného socialismu díky propagandistickému vymývání mozků místních obyvatel, které se pak díky popularitě těch přehnaných tvrzení zažilo i generacím pozdějším…

  Thumb up 11 Thumb down 4
 13. dolil :

  Danek: je to módní záležitost, vařit pivo doma. V Docku je kupř. nejpopulárnější Beskydský pivovárek. Nic odpudivějšího snad není…

  Thumb up 3 Thumb down 12
 14. Danek :

  Xavier: Musím reagovat, nevím co je na mém přizpěvku směšného.Pokud nejste pivař nebo pijete jen vímečně chápu vaše rozhořčení..když si dám jednou měsíčně z minipivovaru přežiji to, ale nerozplývám se nad chutí jako vy.Dam si 1-3 a jdu domu(ne nadarmo tomu řikají hostinčtí degustační piva)Když pujdu jednou měsíčně do MC na jídlo tak ho taky sním(ale nechutná mi to)…i když z převážné části modní zaležitost od které se postupem let upoští, stejně jako tyto minipivovary..je to modní boom,ale nic proti tomu nemám.Nicméně už se mi několikrát stalo a nejen mi, že jsem měl pivo z minipivovaru a po napití jsem ho tam nechal…totální hnus.A to nejsem zastáncem Plzenského piva ani nemám vymytý mozek jelikož jsem měl v 89…10 let.Jo a zeptej se pivařu tech skutečných co si dají 10 a víc dvanáctek za večer…jak jim to pivo z minipivovaru chutná nebo spíš jaký mají na to názor….já se ptal a hezké povidaní to není. Mimojiné byl jsem i v tomto mlýně a pil jejich pivo…hlavním důvodem proč tyto minipivovary v posledních letech rostli jako houby po dešti je vysoká výnosnost a to že mají v celkovém trhu tak malý podíl, že velké pivovary je pořád neřeší.Zákazník ještě nějakou dobu vydrží a bude ochoten tolerovat cenu která se stále zvyšuje, pak nastane to že se začnou minipivovary zavírat.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 15. Xavier :

  Danek:
  1. Pivař není člověk, který si dá 10 a víc dvanáctek. To je alkoholik. Samozřejmě, je-li tím myšleno, že si to dává každý či skoro každý večer. Pivař je člověk, který pije pivo s láskou a umí si ho vychutnat. Takový člověk nebude samozřejmě pít dokola jedno a totéž pivo, ale bude chtít změnu. Já sám pivař jsem. Výjimečně se mi stává, že si dám i těch 9-10 piv, ale to tak možná 1-2x do roka. Na pivních festivalech piju většinou malé, protože ta piva jsou silná. Zkusím obvykle tak 9-10 třetinek, 50% mě dosud neznámých piv mě obvykle zklame, 40% potěší, 10% nadchne.
  2. „hlavním důvodem proč tyto minipivovary v posledních letech rostli jako houby po dešti je vysoká výnosnost“ – ne, hlavní důvod je to, že existuje poptávka po pivech (jakožto protikladu tzv. europatoků). Díky tomu se nadšenci, kteří dříve vařili doma a bylo to hobby, rozhodli odpovědět na poptávku dodávkou. Co je na tom zvláštního? A vysoká výnosnost? Víte, kolik stojí taková varna piva? Chcete-li mít výstav jako třeba Beskydský pivovárek, dáte jen za ty varny 10 milionů. Vracet se to začne až za dlouho. A co jako, že se to vrátí? Je to přece podnikání, ne? :-)
  3) Hostinští tomu říkají degustační piva? Kde? :-D Mám prošlých tolik hospod a zatím nikdy jsem se s tím nesetkal. Vím, občas tam mají něco jako „degustační prkno“ atd., ale to je snad o tom, aby si každý mohl zkusit všechny druhy piva a neopil se, ne? :-)
  4) Já se nad chutí rozplývám. Proto jsem pivař. Z Radegastu se mi chce po druhém pivu zvracet, ale to jedno si s radostí občas taky dám, je-li dobře načepováno. I ten Ostravar třeba v Ostravarně nechutná úplně hrozně. Ale dát si třeba Triple Elephanta od Beskyda, Hopmistra IPU od HOppy dogu, nebo třeba nějaký Ale od slovenského Wywaru, to je prostě slast.
  Kolegové ze Šatlavy, loučím se s vámi, užijte si svou Moravu, já si zajdu na jedno do Kurnik šopy :-)

  Thumb up 12 Thumb down 4
 16. Danek :

  Xavier: Ta jsem přečetl všechny tvé komentáře a celkem o tom dost víš!!!A celkem se voziš po větších pivovarech a propaguješ minipivovaru.Muže se se nabídnout otázka ve kterém s těch minipivovarů vaříš pivo nebo nějaký vlatníš?

  Thumb up 5 Thumb down 4
 17. Xavier :

  Danek: Můžeš – ani v jednom, dělám úplně něco jiného. Pivařem jsem pouze ve smyslu konzumentském. Ale trochu znám Aleše z Oráče. Ale jeho Létajícímu Bezďákovi tady dělal „reklamu“ někdo jiný ;-) :-D
  Jinak jo, větší pivovary mě obvykle štvou. Ale pár jich beru a mám je rád, např. Plzeň, Lobkowitz (hlavně subdivizi z V. Chlumce), Bernard, Holba, Černá hora. Tyhle průmyslové pivovary vaří pivo celkem fajn :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 18. Luděk :

  Danek:
  Je třeba si uvědomit kam se za posledních 20-30 let posunula průmyslová výroba piva. Dnes se v podstatě jedná o chemičku s důrazem na neustále snižování nákladu, urychlování procesu výroby, levnější suroviny a co nejdelší možnost skladování v regálech hypermarketů. Chuť dnešního průmyslového piva je fádní, ničím nezaujme a v podstatě se jedná pouze o nějakou hořkost bez znaků doznívání viz Radegast, Staropramen apod, která chuťově tyto piva spojuje v bezpohlavní „europivo“. Je tady spousta kvalitních minipivovarů, kde je pivo vařeno s láskou a nadšením, ale nepopírám, že poslední dobou vznikají minipivovary, ne zrovna díky nadšení, ale spíše jako vedlejší podnikatelská aktivita a na kvalitě jejich výrobků to je bohužel poznat. Netvrdím, že zde patří Panský Mlýn, ale pivo mě zde chuťově příliš nezaujalo. Jídlo jednou bylo OK, jindy pečený pstruh ve venkovním pergole katastrofa.

  Mezi minipivovary, kde bych řekl že pivo umí a vaří ho s nadšením je určitě Beskydský pivovárek, Rohovský Rohan a bezesporu Ostravský Qásek.

  Jinak doporučuji zde je dokonale vysvětlen rozdíl mezi pivaři a pivaři jako znalci piva http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/217562243400008-roboti-z-potstejna/

  Thumb up 5 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.