Palačovská spojka – zahájení stavby

Silničáři 5. června 2023 zahájili stavbu Palačovské spojky – čtyřproudové silnice, po které se dostanou lidé z Valašska rychleji na dálnici. Úsek dlouhý přes 5 kilometrů začíná kousek od Lešné u Valašského Meziříčí a skončí připojením na dálnici D48.

U obce Lešná začala 5. června 2023 dlouho očekávaná výstavba pětikilometrového úseku do Palačova k D48, která pak po dalších deseti kilometrech přivede řidiče na dálnici D1. Řidiči se z Valašského Meziříčí po spojce dostanou na dálnici D48 za pouhých deset minut.

Na zahájení stavby se čekalo dlouhých 17 let. Stavbu Palačovské spojky schválila vláda už v roce 2006. Její výstavba přijde nyní na více než dvě miliardy korun (bez DPH) a stavět ji bude sdružení tří firem. Dokončena by měla být v roce 2026.

Novou čtyřproudovou silnici lidé většinou vítají. Ozývají se ale i obavy kvůli nárůstu dopravy ve Valašském Meziříčí, spojka totiž bude hotová dřív než obchvat města.

zdroj citace: rozhlas.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.