Ozelenění parkoviště Masařská

Další čistě zpevněná plocha v centru Opavy získá stromy. Stane se tak v rámci rekonstrukce parkoviště na Masařské ulici.

Na parkovišti v ulici Masařská je vše připraveno na kompletní rekonstrukci. Ta začne v sobotu 9. března. V místě tak nebude možné parkovat, na což už teď řidiče upozorňují přenosné dopravní značky.

Martin Girášek, náměstek, Technické služby Opava: “Tam se jedná o rekonstrukci zpevněných ploch parkoviště a komunikace, která vede kolem parkoviště. Součástí akce bude rekonstrukce veřejného osvětlení. Plánovaný termín je 11 týdnů, to znamená, začátek června by měl být termín, kdy by měly být práce dokončeny. Chtěl bych tam ale upozornit na to, že se budeme pohybovat v centru města a archeologové budou mít dohled nad těmi pracemi.”

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “Jsme v historickém centru města, takže část toho historického centra města bude v dlažbě žulové, takže vlastně objízdná komunikace od finančního úřadu směrem k Masarykově třídě a ulice Holubí bude v žulové dlažbě. Celý střed parkoviště bude v dlažbě zámkové, bude to šedá barva.”

Na parkovišti se objeví i dva zelené pásy, ve kterých budou vysazeny stromy. Vytvořit by měly příjemný stín, který přispěje k tomu, že se prostor nebude v létě tolik přehřívat.

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “Bude tady o něco míň parkovacích míst. V současné době se to sníží na 57 parkovacích míst ze stávajících 72. Bude to především proto, že normově nám nevychází parkovací místa od náměstí směrem ke Slunečnici, takže tato parkovací místa budou zrušena v současné době po dobu celé rekonstrukce. Celkové náklady předpokládané budou necelých 10 milionů korun.”

Původně měl na tomto místě vyrůst nový parkovací dům. S tímto projektem ale nesouhlasili památkáři. Město proto počítá se stavbou nového podzemního parkoviště za Slezankou.

Stávající stav parkoviště

pramen text + vizualizace: polar.cz
pramen současné fotografie: opava.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Pavel :

    Je to ošklivá hluboká jizva v zástavbě městského centra, způsobená sovětským bombardováním a následně překotnými demolicemi, kterou se za takřka 80 let od konce války nepodařilo zahojit. Torza původní zástavby se spoustou obnažených bočních zdí, nezdařilé využití proluk (přístavba FÚ), místo živých uliček tmavé průchody poválečnými domy (Lazebnická, Drůbeží trh). Lokalita, kam raději nejdete, pokud nepotřebujete parkovat auto. Snad tyhle stavebně nenáročné úpravy parkoviště nebudou znamenat konzervaci na další století.

    Thumb up 10 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.