Ovocný sad, alej a mokřady v obci Hukvaldy

Obec Hukvaldy plánuje realizovat nový ovocný sad, stromovou alej a mokřad u centra obce.

Účelem projektu je realizace aleje a ovocného sadu. V projektu jsou navrženy autochtonní dřeviny, čímž dojde k rozšíření biodiverzity daného prostředí. Za účelem zlepšení stanovištních podmínek pro živočichy a posílení retence vody v krajině dojde k založení mokřadu.
Předmětem plnění je výsadba stromů, keřů, založení mokřadu, založení lučního porostu, realizace mola, štěrkové cesty a dřevěného altánu, dodávka a instalace mobiliáře a následná dvouletá péče.
Blíže v podrobnostech projektové dokumentace a položkového rozpočtu, které jsou přílohou a nedílnou součástí zadávací dokumentace.

Tento projekt je financován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Prioritní osa 4 – Péče o přírodu a krajinu.

Záměr vznikne pod nově vybudovaným parkovištěm v centru obce (střed snímku).

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


1 komentář

  1. Hans :

    Je to moc dobrý nápad, ale zajímavé je, že není záměr propojený s tímto projektem: https://www.msstavby.cz/hukvaldsky-dvur-31-05-2019/
    Povedou tam vlastně dvě souběžné cesty, jedna kolem budovy a jedna v nové aleji.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.