Komentáře

 1. Adamous :

  Neslo by nejak spocitat v jake lokalite se rozebehly, vznikaji nebou budou vznikat nove stavby? Zajimave by to bylo urcite i z pohledu typu staveb (administrativni, obytne), docela by me zajimalo jak se jednotlive lokality lisi – treba Centrum, Poruba apod.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Adamous: Rychlé shrnutí by bylo takové, že v celé Ostravě v současné době nevznikají velké projekty. Mimo pár bytových domů v Porubě a na Slezské. Polyfunkční domy, hotely, administrativní budovy nevznikají vůbec. Jediné co jede jsou rodinné domy a průmyslové objekty na periferiích.

  Což je při nejlepší ekonomické situaci za několik posledních let smutné.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 3. Slosor :

  Velice smutné čtení. Máme rekordní ekonomický růst a Ostrava má za sebou další promarněný rok.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. balde :

  S těmi byty je to těžké, když tady jsou jedny z nejlevnějších v Česku

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Petr :

  Rekordní ekonomický růst? To jsou zprávy pro Prahu. Nájmy jsou od krize pořád stejné, takže vůle investovat za každou cenu není příliš vysoká, a když k tomu přidáte obstrukce radnice, tak se vám na to každý vykašle. Dokud nepřijde z vedení města nějaký impuls ohledně podpory výstavby, nebo alespoň vůle tu výstavbu umožnit, tak to bude pořád stejné. Nejsme v Praze, kde i když může územko a stavebko trvat klidně 5 let, tak tam ta vůle je, protože návratnost je úplně někde jinde..

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. balde :

  Myslím si že město to nezachrání stavbou Laubů atd. Spíš mělo ten pozemek rozparcelovat a prodat jednotlivým developerům, aby vznikla různorodá bloková zástavba, to samé s pozemkem na Masarykáči, spíš by město mělo vykupovat staré domy, aby nevznikaly ubytovny a ty staré domy bourat a pozemek prodat někomu kdo tam bude chtít postavit něco nového + začít ve větší míře řešit brownfieldy

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Petr :

  balde: Lauby je projekt pro volby – dopad je omezený, ale pro běžného občana to vypadá, že se snaží město něco dělat. Chcete pomoct výstavbě v centru? Postavte podzemní parkoviště, a nabídněte část míst k odprodeji developerům v okolí – podívejte se třeba na Vídeň.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 8. Jirka :

  balde: no myslim ze se to uz obrátilo. poptávka po novych bytech v Ostrave je slusna a ceny se nelisi od jinych novych bytu v CR (krome Prahy)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Balde :

  Jirka: ze statistik je Ova stale jedno z nejlevnějších krajských měst

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. R. :

  Je to depresivní. Nechcete znova vydat článek týkající se všech slíbených a dodnes nerealizovaných významných veřejných projektů (hlavně těch kvalitních) na území Ostravy za poslední roky? Souhrnně a znova upozornit na to, že město se hecne max. na rekonstrukci ulic (a i to většinou dopadne totálně špatně…). Kde jsou třeba Bílý Stín? 6,5 let starý projekt?

  Thumb up 10 Thumb down 0
 11. Adamous :

  http://www.msstavby.cz/jindrich-plaza-26-11-2010/ a dalo by se pokracovat :(

  Thumb up 10 Thumb down 0
 12. Jirka :

  Balde: jasne ale situaci taky castecne zkresluje stav ze je tady vetsi nez v jinych mestech koncentrace malych panelovych bytu 1+1 a 2+1 v druzstevnim vlatnictvi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Marián Kyral :

  @Adamous: Héééj, to chci. To vypadá hodně dobře.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. MM :

  Jirka: Bohužel nebo bohudík, má Ostrava a okolí nejlevnější pozemky. Potom je těžké stavět ekonomicky smysluplné bytové domy, když za stejné peníze máte rodinný dům se zahradou, parkovacím stáním a celkově vyšším komfortem bydlení. O tom si Olomouc nebo Brno může jenom zdát. Podívejte se okolo Ostravy, rodinné domy rostou jako houby po dešti neskutečným tempem. Zkrátka nepoměr mezi cenou nového bytu a nového domu nenahrává developerům. Tím netvrdím, že prostor pro zlepšení není, ale jakmile se ekonomická situace obrátí tak má developer problém co s byty. Negativních příkladů z minulosti je zde několik (Nové byty v Heřmanicích, Ostravská brána atd.).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Davidb :

  MM:
  S tou rozsáhlou výstavbou rodiiných domů máte pravdu. Jsem z Vratimova a ten se za chvíli spojí sokolními obcemi právě rodiinou zástavbou.
  Já v tom ale vidím velký problém se zabíráním půdy.
  Jeden dům s X bytovými jednotkami zabere i s parkováním míň místa než X rodinných domů.
  Kolem domu se zasadí velké stromy, kdežto kolem rodiiných domů to jen samá thuja a trávník.
  A města by s tím něco měla dělat.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. marian :

  ještě jste zapoměli na sousedovu opravenou garáž v Nové Vsi!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. MM :

  Davidb: Já vám rozumím, ale podle mého výstavbu RD nelze příliš regulovat. Zkrátka pokud máte pozemek, je na vás co si na něm postavíte (v rámci pravidel). Těžko lze lidem nařizovat v čem mají bydlet. Já osobně jsem pro řadovky, na relativně malém prostoru máte solidní bydlení, zahradu a parkování. Spíš si myslím, že by se mělo logičtěji pracovat s pozemky pro výstavbu. Kolikrát člověk vidí, že na sebe nenavazují, zkrátka řeší se příliš samostatně i když se v podstatě jedná o velký celek. Ještě poznámka, já za sebe znám pouze jeden projekt v rámci Ostravy kde bych chtěl bydlet v bytě, tím je Podkova u Čapkárny. Velkorysé byty, uzavřený areál, garáže. Ostatní mi nedávají smysl a proto RD.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. thvari :

  MM: řadovky v Ově strašně chybí – taková ta alternativa, že mám vlastní dům a bydlím přímo ve městě

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. Rado :

  Davidb: Já problém ve výstavbě RD nevidím, možná právě proto, že si za cenu bytu v developerském projektu postavíte dům. A že RD zabírají více místa, chvála bohu, že domb, kdy jste měli dům a kolem něj pidipozemek, je dávno pryč. To, že teď u nových domů vidíte thúje a trávu, to je bohužel fenomém doby, protože i to málo je pro mnohé velký problém, sekat třeba týden co týden trávu, když je zrovna hezky a já chci na výlet. Co by mělo město regulovat, tak možná to, jak dané domy vypadají, nikoliv regulovat jejich výstavbu. To je cesta do pekel. Holt jiné to nebude, někomu se dobře bydlí v bytě, kdy veškeré starosti jdou stranou, někomu dobře v RD, a to i přesto, že jste na všechny problémy a potíže sám. Já bydlím v RD a za nic bych neměnil, ani za sebelepší byt na Karolině.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.