Ostrava má nový čtyřhvězdičkový hotel

ova

Hotel vznikl rekonstrukcí budovy, která je národní kulturní památkou. Hostům nabídne 139 luxusně vybavených pokojů, čtyři konferenční a tři zasedací místnosti, wellness centrum s fitness či bar s restaurací. Ta bude zaměřena na francouzskou kuchyni. Jedná se o osmý hotel skupiny Accor v České republice a teprve druhý hotel mimo Prahu.
„Ostravu jsme si vybrali hned z několika důvodů. Tím hlavním je fakt, že Ostrava má jako třetí největší město v České republice velký potenciál především pro firemní klientelu,“ vysvětlil Luc Gesvret, ředitel Accoru pro Českou republiku, a dodal: „Kromě firemní klientely má Ostrava, ale i celý Moravskoslezský kraj co nabídnout i v turistické oblasti. Navíc věříme, že náš hotel přinese městu nový nádech francouzské elegance a pohodlí.“
Původně byla budova, dostavěná v roce 1928, pojata jako kancelářská spolu s nájemními a služebními byty, které sloužily zaměstnancům pojišťovny pro horníky. V roce 1948 budova přešla do vlastnictví Československé republiky. Poté zde vznikl Dům odborových služeb, kde sídlily odborové organizace, například pracovníků školství a KOVO.
Proměna na hotel probíhala pod dohledem Národního památkového ústavu a řada částí interiéru byla zachována v původní podobě, například mozaiková podlaha lobby či trezor v prostorách baru. V ostravském hotelu Mercure pracuje třiatřicet stálých zaměstnanců a dalších třicet lidí je tam zaměstnáno nepřímo, tedy přes agentury.

ova
ova
ova
zdroj:denik.cz

Související články


1 komentář

  1. aggu :

    Hotel mění majitele.
    http://archiv.ihned.cz/c1-63317110-polsky-orbis-prevezme-v-lednu-sedm-ceskych-hotelu

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.