Opava zvažuje koupi OD Breda – Weinstein

Zastupitelstvo města Opavy na dnešním zasedání zastupitelstva města bude hlasovat o koupi bývalého obchodního domu Breda – Weinstein v centru města.

Dokumenty a přílohy k záměru odkoupení budovy naleznete ZDE.

Řídící komise dne 17. 6. 2020 zřídila projektový tým Breda a členství v něm přijali zastupitelé, zástupci významných institucí v Opavě či osobnosti kulturního života a další. K řešení problematiky a prohlídce starého obchodního domu jsme vyzvali ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který pozvání primátora do Opavy přijal. Po prohlídce OD na následném jednání s panem ministrem zaznělo, že získat jakékoliv dotace na rekonstrukci Bredy je možné pouze za podmínky, že budova bude v majetku města.

Probíhala jednání se správcem konkursní podstaty JUDr. Cupkou o možnostech odkupu a výši kupní ceny za tento objekt. Dne 8. 10. 2020 jsme obdrželi první cenovou nabídku , o které jsme s JUDr. Cupkou dále jednali, a výsledkem těchto jednání byla druhá cenová nabídka ze dne 17. 3.  Tato je předložena k projednání zastupitelstvu města. Kupní cena byla stanovena na 39 500 tisíc Kč, která by byla zaplacena ve dvou splátkách. První ve výši 19 500 tisíc Kč v roce 2021 a druhá ve výši 20 mil. Kč v lednu roku 2022.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Ministr Zaorálek při své návštěvě slíbil dotaci z MK ČR na rekonstrukci, tak snad se to stihne včas projednat, aby ještě mohl předvést, jak drží slovo.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Na mapce máte označeno nové centrum Breda & Weinstein s adresou U Fortny 10, článek se ale týká starého OD Breda, tedy s adresou nám. Republiky 9-11 (popř. ulice U Jaktařské brány). Dík za opravu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. MarieP :

  Já jsem teda houby pamětník, roč. 93, ale dodnes si pamatuju ten pocit, když jsem jako malá chodila s mamkou po točitých schodech s tmavě vínovým kobercem mezi jednotlivými patry. Kéž by se stará Breda opravila a byla opět plná života. Současný stav je ostudou celého města.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Tomas :

  Nádherná budova s obrovskou historii. Musí se zachránit ať to stojí, co to stojí. Kolik peněz už bylo vyhození za zbytečně projekty. Nejvíc mě pobavilo jak stanjura mluví o nevratné investici. Asi pán zapomněl na Slezanku….

  Thumb up 5 Thumb down 1
 5. Pepper :

  Budova by opravit zasloužila. Je ale fér říct, že ten „Návrh využití objektu“ napsal někdo cestou do práce v tramvaji. Je úplně k ničemu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Opava budovu nekoupí.
  „Opavští zastupitelé neschválili odkup chátrajícího OD Breda“

  https://www.archiweb.cz/n/domaci/opavsti-zastupitele-neschvalili-odkup-chatrajiciho-od-breda

  Thumb up 0 Thumb down 4
 7. NaNo :

  2021 : s Bredou se stále nic neděje 2040: Hoši musíme to už opravit! 2087 : No ale ono se to jaksi nedá opravit raději to zboříme!
  2108 Na místě bývalé historické budovy vznikly toalety!

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.