Opava připravuje rekonstrukci zimního stadionu

Opavský magistrát připravuje rekonstrukci zimního stadionu. Rozdělena by měla být to čtyř etap, první by měla začít v roce 2018. Náklady na kompletní rekonstrukci mohou dosáhnout 100 milionů korun. Město na ně chce získat prostředky z veřejných zdrojů. ČTK to řekl náměstek opavského primátora Dalibor Halátek. Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. Jeho současná kapacita je 5500 diváků.

Město si už nechalo vypracovat studii, která by měla určit možnosti a odhadované náklady. Hotova bude do konce března. „Maximální náklady ale mohou být 100 milionů korun. Zapracovány do studie musí být požadavky hokejového klubu. Kapacita by měla být 3000 stojících i sedících návštěvníků,“ uvedl.

Práce budou rozděleny do čtyř etap. Nejprve by se mělo opravovat zázemí a šatny. Další etapa bude zahrnovat obměnu chladícího sytému a ledové plochy. Další rekonstrukci tribun a poslední se bude týkat restaurace. „Všechny práce by měly probíhat postupně a za provozu, aby nebyl zastaven chod hokejového klubu. Začít bychom měli rekonstrukcí šaten v roce 2018,“ uvedl náměstek.

Dodal, že vše bude záležet i na tom, zda město získá na projekt dotace. Představitelé města v to věří. „Například budeme žádat dotaci od hokejového svazu, který přispívá právě na rekonstrukci chlazení a ledových ploch,“ uvedl.

opava

celý článek: archiweb.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.