Opava Horní náměstí 67 – rekonstrukce

Fotografie dokončené rekonstrukce fasády na objetu Horní náměstí 67 v Opavě.

Původní stav:

Přestavbou prochází také objekt, u kterého je patrné lešení na první fotografii.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. balde :

  pěkně to prokouklo

  Thumb up 5 Thumb down 3
 2. tommtomm :

  Je poměrně zajímavé, že celý blok kolem hlásky tvoří výstavba z první poloviny 20 století, kdy na původních parcelách vznikly novostavby různých architektů v duchu modernismu, které ale využívají detaily z původní demolované výstavby (znovu osazené domovní znamení krajního domu). Myslím, že i pro dnešní dostavby proluk v centrech měst je poučné a inspirující, když se vychází z původní členění parcely a domy, zvláště v rámci plošných proluk, nenavrhuje jeden architekt ale více autorů, a ne najednou ale postupně. Je rozdíl srovnat toto řešení s pozdějšími poválečnými realizacemi kdy celý blok tvoří jeden celek, ještě ke všemu horizontálně člěnněný. Jinak nárožní dům má vrácenou původní barevnost z doby výstavby.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 3. O. :

  Z te barvy by jeden blil i na panelaku… Sory za ostrejsi hodnoceni, ale nemuzu si pomoct, za mne promarnena prilezitost.

  Thumb up 7 Thumb down 10

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.