Okružní křižovatka Michálkovická

V pátek 30. října byla otevřena okružní křižovatka ve Slezské Ostravě.

První 3 fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
michalkovicka

„Přestavba původní průsečné křižovatky na okružní přinese zlepšení plynulosti provozu a bezpečnosti na tomto frekventovaném dopravním uzlu, a současně přispěje ke zkulturnění prostředí v této lokalitě,“ uvedl náměstek pro dopravu Ivo Hařovský.

Nový kruhový objezd má mírně eliptický tvar s délkou os 44,1 m a 41 m. Jízdní pás je široký 5,5 m. Napojovací větve okružní křižovatky mají na vjezdech šířku od 5 do 6,36 m, na výjezdech 5,5 až 7,37 m. Stavbaři vybudovali také 270 metrů nových komunikací pro pěší, přechody pro chodce na ochranných ostrůvcích i bezbariérové přístupy a realizovali nové trolejové vedení pro trolejbusy MHD a přeložky nadzemních a podzemních inženýrských sítí. Instalovali nové veřejné osvětlení sestávající z 22 svítidel, z nichž bylo 6 umístěno na stávajících, 2 na nových a 14 na trakčních stožárech.

michalkovicka

Investorem stavby bylo statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj, zhotovitelem firma STRABAG a. s. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 26 milionů korun s DPH. Město ze svého rozpočtu vynaložilo částku 16,7 milionu korun s DPH.

michalkovicka

michálkovická 1 michálkovická 2 michálkovická 3 michálkovická 4

zdroj text: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. jrov :

  zajímavé je zakončení trolejového vedení na ul. Keltičkovu a stejně tak na okružní křižovatce na Těšínské směrem na ul. Na Baranovci … Jako relikt zůstaly i zastávky na Keltičkově a zesílené sloupy pro trolejové vedení – má někdo přehled, jestli tu trať na Keltičkové odpískali a nebo to pořád leží v nějakém středně dobém plánu ?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. Crazym :

  Zrovna včera v noci když jsem projížděl se mi zdálo nějak slabé to osvětlení ale neměl jsem čas se rozhlížet jestli jdou všechny světla, i ten les sloupů mě nějak nenadchl ale za to upravenost okolí, přehlednost a projetí křižovatky je včil nebe a dudy. Já snad nakonec začnu těm kruháčům fandit, protože oba nové na Slezské, jak u radnice, tak u Bezruče jsou přínosem :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. thrpst :

  Detaily už vypadají lépe než v minulosti. Ještě by to chtělo nějakým vkusným způsobem doplnit střed kruhového objezu, který u nás zatím zůstává vždy „bez ničeho“.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. johny :

  jrov: Do Keltičkovy asi proto, že se tam plánuje nová trolejbusová trať. Níže v ulici už jsou udělané sloupy a taky zatím prázdný pár zastávek.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Jirka :

  johny: Ty sloupy a zálivy na Keltičkové už tam jsou hezkých pár let (možná i přes deset.. )

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Traviss :

  To Crazym
  Myslíš ten kruháč před radnicí, kde jedna parta asfaltovala okruh a druhá příjezd a pak to „nějak“ se zlomem napojili? Pokaždé, když projíždím, tak nechápu, jak to město mohlo převzít (hlavně v tom směru na Frýdeckou je to děs…)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. jiří :

  je to velký rozdíl oproti minule je to pěkná změna snad to bude k něčemu dobré. davam stranku sfotkami z otevření http://bagrista2.rajce.idnes.cz/okruzni_krizovatka_Michalkovicka_prujezdna/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  Les drátů a sloupů a značek. Vítejte na vrcholu Ostravy, Hladnově. Váš ÚHA.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  jiří: Na té otevíračce je více papalášů než tam kdy bylo dělníků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. skelet :

  Daň za trolejbusy

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.