Nové zastávky v Hlučíně

Hlučín má nové stylové zastávky.

Nedávno jsme informovali o nových zastávkách v Hlučíně. Článek byl citován přímo z webových stránek města Hlučín, ale obsahoval pouze  jednu fotografií. Nyní nám však do redakce přišlo celé album fotografií nových zastávek a je na co se dívat. Zastávky mají jednotný design z cihel, které jsou pro Ostravsko a Hlučínsko typické. Odpadkové koše ladí se zastřešením a nosným sloupem. Zastávky jsou také osvětleny. Za fotografie velmi děkujeme!

Původní vzhled zastávek:

Nový vzhled:

Související články


Komentáře

 1. LK :

  Luxus, tak se to má dělat! :) PS: očekávám, že Penny zvedne poutač, aby šel vidět celý od cesty :(

  Thumb up 12 Thumb down 1
 2. D-r :

  Like

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. liskova :

  Katastrofa, lavice tak nizko nad zemi, ze starsi clovek se bez pomoci nezvedne a pokud prsi, voda je i na te drevene lavici, takze absolutne nefunkcni

  Thumb up 3 Thumb down 18
 4. B. N. :

  Funkčně katastrofa – do zastávek fouká, prší a sněží, lavičkám chybí opěráky a jsou neergonomicky umístěné. Škoda že ten návrh neprošel pod rukami nějakému architektovi.

  Dopravně katastrofa – zastávka u Mountfieldu vždy vadila v rozhledu do křižovatky, teď ještě více. Zastávka u točny 34 ubrala z rozhledu ještě více, nyní je třeba se posouvat do křižovatky nebezpečně blízko a zastavit skoro v ní. Škoda že ten návrh neprošel pod rukami někomu kdo rozumí dopravním stavbám

  Vzhled skoro katastrofa – lidem se to líbí, ALE! Odbornému oku vadí příliš subtilní kovová konstrukce, jejíž tloušťka nekoresponduje s tloušťkou zdí, vadí mu i zasklená střecha která s režným zdivem koresponduje asi jako by korespondovala dřevěná loukoťová kola na moderním automobilu, rovněž postrádá tradiční zajištění koruny zdiva a nakonec a co je alespoň co se týká vzhledu nejhorší je fakt že lidé z širokého okolí mají stejný vzhled spojený s nedalekou hřbitovní zídkou viz. https://www.google.cz/maps/@49.8910671,18.2398651,3a,75y,284.97h,88.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl2Jj9ur-HNqK-bxYjmG0qg!2e0!7i13312!8i6656

  Provedení málem katastrofa – v době kdy mladý zedník neumí zdít z klasických plných cihel na vápenocementovou maltu byla volba materiálu skutečné riziko nejistého vzhledového výsledku zato s jistotou vysoké ceny, škoda že návrh neprošel pod rukami nějakému stavaři.

  Pokud na tom všem hodnotím něco kladně pak práci dodavatele, byla skutečná lahůdka sledovat ty staré pány jak se tam s těmi „klinkery“ skoro dva měsíce mordují aby vznikla pro oko tolik lahodící plasticita cihelného zdiva.

  Thumb up 8 Thumb down 16
 5. aggu :

  Původní vzhled zastávek v Hlučíně zhruba odpovídá novému stavu zastávek v Ostravě, o nichž ten, který je zcela zaneprázdněn prohlásil, že zvyšuje kvalitu veřejného prostoru v Ostravě…

  Thumb up 12 Thumb down 2
 6. Brown :

  Lavičky jsou fakt nízko, ale při tragédii, která je v Ostravě k vidění, je to OK.
  Do doby, než to nějaký * posprejuje.
  Plakáty půjdou díky „plastice“ lepit hůř.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. jp :

  liskova: Podle těch starých fotek se zase zdá, že ty sedáky byly tak vysoko, že i menší dospělí museli sedět „na půl zadku“, aby dosáhli na zem :-))

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. rasta :

  Za mně povedené, jak po stránce architektonické tak funkční.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. thvari :

  B. N.: Do zastávek vám bude vždycky částečně foukat, pršet a sněžit. Zastávka MHD není dům, byt ani nádraží, na kterém je předpoklad, že tam čekáte dlouho.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. B.N. :

  thvari: To máte samozřejmě pravdu. Ovšem v případě, že se udělá rozumně stříška, ta se umístí do odpovídající výšky a nenechá se za každou cenu volná jedna svislá strana, pak se funkce takové budky radikálně zlepší! Podotýkám že toto neříkám jako nějaký náhodný internetový čumil, ale jako zmoklý uživatel těchto budek.

  No chybami se člověk učí. Jen je mi líto, že zrovna moje město financovalo něčí výuku.

  Možná že se jen pletu, ale tohle mi připadá jako ateliérová práce nějakého z těch „nových architektů“ co teď vyrábí báňská.

  Přitom jak už jsem zmínil výše mi řemeslné provedení zastávek přijde překrásné a snad jako jediný nenadávám na to že stála každá jako garzónka v Ostravě.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Mirek :

  Super!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Karla :

  Dobrý den jsem občan Hlučína ikdyž bydlím teď v Ludgeřovicích do Hlučína jezdím autobusem skoro každý den…Zastavky jsou hezké to se musí uzanat ale ať se tam někdo postaví někdo z našeho vedení města jak je silný vítr,sních,déšť…Není se kde schovat…Tohle se mě nelíbí a někdy člověk čeká dlouho,co ti naši starší občané co špatně chodí,o hůlkách jak si sednou na lavičku tak se už nezvednou bez pomoci..nevím kdo to vymyslela ale přála bych mu ať se postaví na zastavku směr Ostrava u Pneuservisu jak bude nejvíc silný vítr,sněžit nebo pršet…

  Thumb up 7 Thumb down 3
 13. Brown :

  Karla: No ale vůbec si nepochopila podstatu diskuse!!! Proto dostaneš červeného upsajt-faka…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. Brown :

  Zkouška cenzury…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Brown :

  …že by cenzura????

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. Cenzura :

  Cenzura funguje jako za komunistů…

  Thumb up 2 Thumb down 4
 17. Cenzura :

  Aby bylo pochopeno ostatními…. názory nekompatibilní s názory adminů nejsou vítány, kritika, ironie a jakékoliv narážky na multi-kulti jsou naprosto tabu.
  Vítejte zpět v normalizaci!!!

  Thumb up 4 Thumb down 6
 18. thvari :

  Cenzura: a proto jste právě zatčen za svůj nepřístojný názor (MS)STavBáky!! :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Cenzura: Můžeš být konkrétnější?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Sanju :

  Cenzura: A proč máte potřebu narážet do multi-kulti na webu o stavbách v Moravskoslezském kraji? To mi teda řekněte.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 21. panakis :

  Zastavky dobre. lepsi nez to bylo. ano mohl by tam byt i usb conector a wifi atd atd. ale neni. je to jak to je. provedeni neni uplna katastrofa takze jako zastavka dobre… a multi kulti nazor a cenzuru bych pozadal o odborne vyjadreni: to znamena ze tam muzou cekat na zastavce i jine barvy pleti a jine narodnosti tak? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. rasta :

  B. N.: B. N.: Vy by jste chtěl zastávku, do které vám nefouká, neprší, nesněží a s dobrým výhledem. Zároveň Vám vadí, že se tam nepohodlně sedí a není přez ní vidět, když vyjíždíte autem z vedlejší silnice. Opravdu jste to otestoval důkladně. Napadlo mě řešení pro Vás: Zorbingová koule. Ovšem pozor! Před nástupem do vozu raději vyfouknout…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Cenzura: spad jsi automaticky do spamu. nepises nahodou nekde neco, za co te admini oznacujou jako za spammera, ze ne? nemusi to byt na nasem webu…

  a schvalne ti tu ten „nazor“ necham vystaveny, aby bylo videt, za co jsi se tak strasne rval: Brown.

  a s tim, ze je tu neco tabu, se laskave bez vycpat, nazory tady nikdo nemaze!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. Davidb :

  B. N.: Karla:
  Na podzim jsem byl v Crawley cca 110 000 obyvatel, asi 50 km jižně od Londýna.
  Zastávky městské dopravy tam vypadají třeba takhle: https://goo.gl/maps/JaxFtcaDcQu, https://goo.gl/maps/rGaTbZFdVnp, https://goo.gl/maps/CbcGLVpagEn.
  Myslím si, že v Hlučíně jsou nádherné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Hrdy Ostravak :

  Povedene, nebot v Hlucine nepracuje Cyril Vltavsky, genialni architekt mesta Ostravy.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 26. B. N. :

  rasta: Chtěl bych zastávku, která plní základní funkci zastávky – chrání před povětrnostními vlivy. Ostatně to je od pradávna funkce převážné většiny staveb. Kdyby si v nich šlo dokonce i sednout či by přes ně šlo dokonce vidět lépe do křižovatky bych bral jenom jako bonus. To je z mojí strany taková drzost to očekávat od boudičky v rozsahu dvou zdí a 1 ocelového rámu při její vysoutěžené ceně 400.000,- Kč za kus? Asi nemáte co s penězi.

  Já být vedením města tak bych uspořádal rychlou, třeba týdenní soutěž na vzhled nových zastávek s malou odměnou pro 3 vítězné návrhy třeba jen po 5.000,- Kč. Následně nechal za úplatu ocenit rozpočtářem nějaké stavební firmy a pak teprve projektoval a stavěl.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 27. B. N. :

  Davidb: A myslíte, že vybudování těch třech zastávek z vašeho anglického příkladu stálo stejně jako u nás v Hlučíně? Tedy 1.200.000,- Kč?

  Funkčně jsou na tom stejně, to máte pravdu.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 28. H.S. :

  Myslím , že zastávky se moc povedly. Rozhodně vypadají lépe než ty staré. A do chce hledat chyby ,najde je vždycky. Podle mne ,dobrá práce.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 29. Davidb :

  B. N.:
  To netvrdím.
  Spíš jsem ukazoval na to, že prakticky na jednom místě je budka se 3 stěnami- dobře chránící před povětrnostními vlivy, budka se 2 stěnami- ta už hůř a pak jen označník zastávky- ani budka, ani lavička :-).
  A těch bez budky, pouze označník tam byla většina, jednu jsem hledal asi 1,5 km, šel jsem po cestě a v trávě byla dlaždice a tyčka s obrázkem autobusu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Hrdy Ostravak. :

  to Davidb : A musite mavat rukama a nohama jako stopar na LSD, jinak vam bus ujede. Cela dopravni sit slouzici lidem je v cele V. Britanii zalostna. Preplnene metra, nespolehlive tbusy, kratke a zbytecne trate trams. V tomto je CR zlata. Ale pouze a jen v tomto bode je CR zlata.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Davidb :

  Hrdy Ostravak.:
  Jo jo, taky jsem mával, i v autobuse se musí zvonit jinak autobus nezastaví :-)
  Ale funguje tam nástup jen předními dveřmi o který se snažilo DPO.
  I ty naše zastávky jsou lepší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Petr :

  prosím ukažte mi někdo autobusovou zastávku tohoto měřítka a významu, kde nefouká, neprší, nesněží a pohodlně se v nich vysedává, já totiž žádnou takovou neznám… jsou to nádherné zastávky, na které by měli být místní hrdí i vzhledem k tomu jaké unifikované srágory se instalují v jiných městech, takže veškerá kritika je myslím zbytečná

  Thumb up 5 Thumb down 0
 33. baraba :

  Petr: třeba tyto :) :) :) https://www.google.cz/maps/@49.5243866,18.7527763,3a,30y,125.51h,82.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sT4G8sgmd_YCuuXYB2_fdHA!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. baraba :

  Sedí se dobře uvnitř i venku a díky velkému přesahu střechy, je uvnitř vždy sucho…

  https://www.google.cz/maps/@49.5243866,18.7527763,3a,30y,352.51h,85.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1sT4G8sgmd_YCuuXYB2_fdHA!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. LK :

  baraba: ale vzhledově hrůza a zabírá mnoho prostoru ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.