Národní dům Hradec n. Moravicí

Město Hradec nad Moravicí v létě tohoto roku podepsalo smlouvu na rekonstrukci Národního domu.

Rekonstrukci pro město Hradec nad Moravicí provádí společnost První KEY-STAV, a.s. z Frýdku-Místku, která vzešla z výběrového řízení. Vysoutěžená cena stavebních prací činí 54,6 mil. korun (včetně DPH). Přes 9 mil. korun z této částky by měla pokrýt dotace, o kterou město požádalo. Rekonstrukce Národního domu započne v záři tohoto roku. Znovuotevření kompletně zrekonstruovaného Národního domu je plánováno začátkem roku 2024.

Národní dům si udrží svůj původní vzhled fasády z ulice Podolská, avšak z ulice Opavská získá budova moderní tvář, přičemž jedinou přístavbou bude prostor pro nové schodiště a výtah. Projektová dokumentace počítá s propojením ulice Podolská s ulicí Opavská pasáží a na ní navazujícím přístupovým chodníkem. Samozřejmostí je bezbariérovost celé budovy.

V I. nadzemním podlaží v prostorách dříve patřících městské knihovně vznikne městská kavárna, jejíž součástí bude nejen venkovní terasa, ale i menší salónek, který může sloužit k setkávání rodičů s dětmi. V prostorách dřívějšího květinářství vznikne zkušebna pro dechový orchestr a v prostorách dřívějšího informačního centra bude zázemí pro spolkovou činnost.

Kino Orion sídlící v II. nadzemním podlaží zůstane zachováno, dočká se však úpravy nejen jeviště a hlediště, ale i zázemí pro návštěvníky sálu, obsluhu kina a účinkující. Jeviště se oproti současnému stavu zvětší. Návštěvníci sálu vedle bezbariérovosti jistě ocení i větší komfort v podobě nových a širších sedadel. Chybět nebude ani desítka dvousedadel.

Vizualizace

Stav před stavebními pracemi

zdroj: FB Město Hradec nad Moravicí

Související články


1 komentář

  1. Jakub :

    Město vrátilo v roce 2019 dotaci aby mohlo provést „levnější“ variantu rekonstrukce. Je rok 2022. Ukázalo se, že kompletní výměna střechy je stejně nutná. Že, ceny materiálu a prací porostly ještě více. Petici občanů zastupitelstvo smetlo, dotace je ztracena, město zaplatí víc. Gratuluji české malosti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.