Náměstí Generála Svobody

Na těchto fotkách můžete vidět průběh revitalizace nám. Gen. Svobody v Zábřehu. Mění se osvětlení, opravuje povrch chodníků a revitalizuje zeleň. Součástí je nový mobiliář.A  pro srovnání jak se lokalita náměstí změnila , snímáno kolem roku 1955…

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Tu úpravu si to náměstí zaslouží. Ač obklopeno téměř ze všech stran nejfrekventovanějšími dopravními koridory, je to taková těžko uvěřitelná oáza klidu v Zábřehu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. aggu :

  chvilku jsem zatápal ;) ale ono je to fakt v Zábřehu ;) Jsem si myslel, že to je ještě Hrabůvka, ale hranice vede už po Moravské ulici směrem k radnici… btw je to zajímavé, náměstí je něco úplně samozřejmého, ale na sídlišti vlastně luxus…podobný uzavřený prostor na jižáku neznám, i když Projektstudio se teď snaží něco udělat s děsivým okolím Hlubiny (http://www.ovajih.cz/documents/jl_02_2012.pdf).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  *Aktualizovali jsme článek. Pro srovnání jsme přidali letecký snímek náměstí z roku 1955 ( cca ). Zde jde vidět prvorepublikový smysl pro urbanismus města…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Na obrázku je taky zajímavý ten spodní okraj. Styk prvorepublikového sídliště – Jubilejní kolonie a komunistického urbanismu koncentrákového typu (ty bílé nudle). btw po Jubilejní občas guljaju, poněvadž se celá kolonie rekonstruuje a je tam fajn – http://imageshack.us/photo/my-images/811/jubilejni.jpg/ – komunisti zprasili na co šáhli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. David :

  Prosím vás ,kde by se dali sehnat další historické fotky Hrabůvky a okolí (kromě ostravaci.cz) ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Nevite jak to bylo tehdy s trati do vtikovic? Podle toho leteckeho snimku tam jeste neni (ani nadrazi ani trat). Ovsem mezi domy mi prijde jako by tam uz byl vynechan pruh, protoze se s ni pocita. Navic i v leco od toho pruhu je naznak , ze tam neco vede.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.