Nákupní centrum Frýda – foto z výstavby

Nové Frýdeckomístecké nákupní centrum Frýda začíná odhalovat nevídanou mnohobarevnou fasádu..

Za fotografie děkujeme čtenářům.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  To mi připomnělo jeden pořad taky-televise Fabex, ve kterém se jedna nejmenovaná mariánskohorská starostka nad fotkami podobně drsně pomalovaných mariánskohorských paneláků chlubila, cituji: „Ty barvičky jsem vymýšlela já!“.
  Jsem zvědavý na proslov při grand-opening.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. aldik :

  Název- hrozný
  Obložení- ještě horší

  To radši měli nechat jednobarevné obložení, občas se sklem jako má Karolína nebo Futurum, než nějakou barevnou obludu.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 3. joe :

  Tyto stránky navštěvuju pravidelně, a toto je snad můj první příspěvek: totální děs, chce se mi zvracet

  Thumb up 13 Thumb down 3
 4. Balde :

  hnus

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Balde :

  Ostravaci muzou byt rádi za zlatou fukušimu :D

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. Balde :

  jsem myslel ze horsi nez šedá hala neexistuje, ale barevná hala je ještě horší :D

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Marek :

  To je síla…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Ričí :

  Továrna na fixy

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Dan :

  Příšernost.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Jirka :

  Vzhled, to raději nemá cenu komentovat. škoda slov… Ale může mi někdo vysvětlit proč se to jmenuje „FRÝDA“? Odvozenina od Frýdku?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Pavel :

  A to byly takhle děsuplně barevné i vizualizace? Tam se mi to zdálo ještě celkem normální.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. MKyral :

  @Jirka: Pravděpodobně. A jako Místečák proti této diskriminaci důrazně protestuji :-D

  @Pavel: Na vizualizacích to vypadalo menší, nenápadnější a obklopeno zelení. Viz související články.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. MKyral :

  A jak tak koukám na to oznámení o stavbě ( http://www.msstavby.cz/nakupni-centrum-frydek-mistek-28-05-2010/ ) tak to má, co do velikosti a zeleni, k současné realitě asi nejblíže :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Do města přijel Cirkus, natrvalo…

  Thumb up 6 Thumb down 2
 15. Davids :

  Upřímně? Horší stavbu(minimálně fasádu) jsem dlouho neviděl. To už i ty malé obchodní centra, co se teď všude staví, vypadají lépe…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. aggu :

  Nejsmutnější na tom všem je to, že přihlouplá fasáda je asi nejmenší problém téhle stavby…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. robert :

  Takových osmnát až dvacet let se staví v ČR tzv. nákupní centra. Protože česko postrádá politiky hájící zájmy občanů stejně jako trvalé a dlouhodobé hodnoty veřejného prostoru, stavěly se postupně čím dál víc centru měst. Že ale po cca dvaceti letech zkušeností s výše zmíněnou problematikou může v šedesáti tisícovém městě vyrůst něco takového by mne ve snu nenapadlo. Kdybych nevěděl, že jde o Frýdek-Místek, typoval bych to tak na ukrajinský nebo rumunský venkov. Co k tomu dodat…..

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Eda :

  nejhorší je ten pocit bezmoci, skoro každý koho se zeptáte je proti této stavbě, nikomu se to nelíbí, ale stejně se to postaví. Je to předem dohodnuté, o nás bez nás. Někdo dostane do kapsy a na obyvatele města se kašle. Ale je to svědomí těch lidí co o tom rozhodli a bude je to mrzet ať si to přiznají anebo ne.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. aleš m. :

  Frýdek-Místek – dvě krásná města spojena v jedno. Bohužel, co se už tam napáchalo škody za reál socíku, kolik budov padlo a byly postaveny obludy a v dnešní době jako přes kopírák…..takže ne nějaký -ismus, ale českýčlověk….
  Zase musím si vzpomenout na Dresden. Za socíku taky spousta oblud, ale po pádu komunistů vzkvétající měst, které každou památku hýčká a kde se staví repliky starých budov. Postě německý člověk….

  Thumb up 4 Thumb down 3
 20. FlakY` :

  Počkejte si na dokončení celé stavby, hodnotit nedokončenou stavbu já teda nemohu, protože nevidím celý obvod. Zatím nic moc, ani vizualizaci neodpovídá, ale to se může změnit, takže počkám.
  Zbourání haly a postavení nové byl kompromisem něco za něco. FM už má dostatek obchodů a stavění dalších už je zbytečné, protože vytlačuje drobné podnikatele.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 21. Darina Ferdová :

  Prosím můžete mi poslat ceník bydlení po dokončení, děkuji

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  Darina Ferdová: asi jste to chtela napsat nekam jinam, ale obecne na konci clanku byvaji odkazy na zdroje informaci a tam vesmes je mozne se nejak dotazovat na podobne veci, my nic neprodavame, nepronajimame apod. jen informujeme.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 23. acdlcia [msstavby.cz] :

  No nečekal jsem že to přirovnání k cirkusovému stanu bude až tak výstižné. Až příště přijede Berousek tak si budou lidi myslet že byla zahájena druhá etapa. Myslím že z té fasády by přecházel zrak i Rubikovi. A pokud někdo říkal že ta stará hala tam dělala ostudu tak tohle teda opravdu žádná výhra není.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 24. thermo :

  pravidelně to sleduju jsem se zděsil že bude takova barevna fasada ale zjistil jsem a diky bohu je to jen spodni fasada a nebude vidět na ni se bude davat dalši vrchni fasada z led světlama ( http://www.ocfryda.cz/aktuality/ )

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. thermo :

  jo psal jsem tu poprve chci poděkovat za tyhle stranky zbožnuju je diky že tu ste takove věci mam rad diky

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  thermo: super, konecne to potvrdili. kazdopadne je zajimave, jake barvy to ma a jakym zpusobem to kompletujou.. to musel vymyslet nejaky sprymar („takze dame bilou, zlutou, cervenou 3x, dal 4 cervene, 4 modre…“) mozna tomu jen nerozumim.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 27. aggu :

  :-) Tak je to určitě pozitivní posun. Nebude to velké neštěstí ale jen neštěstí.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 28. Tomas T. :

  thermo: Nevíte co to je ten „Ruukki Overcladd“ ?? jsem to googlil a nic jsem nenašel….

  Thumb up 0 Thumb down 1
 29. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: ja myslim, ze to neni nic specifickeho, ruukki je finska firma co dela fasadni kazety a overcladding je proste obklad ( http://goo.gl/qB2mGS ). ale kdyz rikaji, ze na venek to bude vypadat jak na tech poslednich vizualech, tak asi bude..

  Thumb up 0 Thumb down 1
 30. thermo :

  no za par měsicu uvidime jak to všechno dopadne

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. vojta :

  Ve zpravodaji jsem se dozvěděl že tato fasáda je pouze izolační vrstva tak doufám že to je pravda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Hynek [msstavby.cz] :

  dneska by jim mely dojit fasadni kazety v barvach bila, stribrna a zlata. takze pomalu muzete zacit okukovat, jak to bude ve finale.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. thermo :

  hodně čtu komentařu i na facu stežujousi nelibi se jim to atd. ale vsadimse co druhy člověk co protestoval proti tomu obchodaku tak tam bude pravidelně chodit :D už se pomalu rysuje ta naše frýda

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. Martin :

  thermo
  : Každý druhý člověk si totiž neuvědomuje, že má možnost ovlivnit ne/existenci podobných obchoďáků svým nákupem. Většina si pořád myslí, že nemohou nějak ovlivnit, co se kolem nich děje/staví. Škoda!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 35. danae :

  Kdo nese odpovědnost za tuto urbanistickou šílenost? Nová halá je architektonisticky povedená, ale vynikala by jen v případě, že by stála na místě původní haly a kolem zůstal volný zatravněný prostor osázeny stromy. To obchodní centrum je naprostý fialový odporný hnus a zločin proti městu Frýdek – Místek. Kdo?! Richtrová, nebo Cvik,Pobucký? Kdo je odpovědný za urbanistickou devastaci Frýdku-Místku? Kdo???

  Thumb up 0 Thumb down 1
 36. Franc Abax :

  Vzpomínám si, jak místní zatrpklíci brojili proti stavbě KAUFLANDU. Tam MĚLO STÁT KINO / NA CO DNES KINO ŽE ? / Když nic jiného – každý tam dnes leze nakupovat jak o život a je šťastný jak si může pěkně zaparkovat. Je mi jen líto, že taková parkoviště nejsou pod domy na Slezské. Nevím kdo to stavěl, ale my – tedy Češi jsme úplně mimo. Žel. Každý bude za čas čumět a pochlebovat, jak si kulturně a v pohodě vybere, nebo pokouká. Asi už si mnoho lidí nepamatuje, jak jsme jezdili do Vídně a čuměli a nasávali vůni tamních supermarketů. Tak si to užijte. Ta hala byla hrůza a poslední koncerty už byly jen o přípravě na sibiřskou pohodu. Nedivím se, jak hudebníci nasávali alkohol, aby se tam zahřáli. Whitesneke, Skid Row, Nazareti, atd. Styděl jsem se, táhlo tam jak na Sibiři a jeden se bál, že mu to spadne na hlavu. Jasné, že si politici / nejmenuju / přihřáli polívku, ale pro to do politiky šli, ne ?
  Čas to spraví a bude líp, snad .
  Abax

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.