Na Sosně vyroste hemodialyzační středisko

Na další zvýšení zdravotní péče se mohou těšit občané Třince a celého regionu. Na sídlišti Sosna vyroste do konce letošního roku moderní zdravotnické centrum, které bude sloužit pacientům s onemocněním ledvin. Stávající péče se zatím nachází v prostorách kardiocentra na Podlesí. Zařízení bude provozovat společnost B. Braun Avitum.

Aktuálně na staveništi probíhají práce na přeložce nízkého napětí mimo prostory budoucího střediska. Do konce února by měly být odstraněny původní základy a vykopána jáma pro budoucí objekt. Centrum by mělo být dokončeno v prosinci 2024. Spolu s novým zdravotnickým zařízením vznikne 9 parkovacích míst. Z tohoto počtu budou dvě stání pro řidiče se zdravotním znevýhodněním.

Třípodlažní objekt se bude nacházet na ulici Habrová a bude sestaven z jednotlivých stavebních modulů – buněk. Ty bude potřeba na staveniště dopravit. Návoz modulárních kontejnerů by měl podle zhotovitelské firmy IPS Třinec probíhat na přelomu června a července letošního roku. S odborem dopravy Magistrátu města Třince se řeší trasa, předpokládá se však, že povede po ulicích Kaštanová – Sosnová – Habrová a zpět po ulici Kaštanová. 

Podrobnosti se budou upřesňovat v návaznosti na další dopravní stavby, které se budou na území našeho města v průběhu roku realizovat. Na pravidelných koordinačních schůzkách k dopravním stavbám se vše konzultuje tak, aby nedocházelo k souběhu jednotlivých činností.

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum v Třinci se přestěhuje do zcela nového, moderního a prostorově velkorysejšího objektu. Středisko pod vedením primáře Romana Kantora se stará o několik desítek dialyzovaných pacientů a několik stovek pacientů, kteří dochází do nefrologické ambulance. Do nových prostor se dialyzační středisko s nefrologickou ambulancí přestěhuje do konce letošního roku.

zdroj: trinecko.cz

Přesnou polohu projektu nevíme…

Související články


1 komentář

  1. Maci :

    Melo by to byt zde https://mapy.cz/turisticka?pano=1&pid=107406460&newest=1&yaw=3.191&fov=1.257&pitch=0.049&x=18.6816805&y=49.6789661&z=19&base=ophoto

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.