Multifunkční budova III a IV VTPO

Práce na osazování skleněných výplní budovy III jsou téměř hotovy a začala montáž konstrukcí fasády. U budovy IV probíhá instalace vnitřních rozvodů, dokončuje se venkovní obezdění a také začala instalace prvků fasády. Upravuje se už i okolí celé stavby, připravují parkovací plochy a budují nové chodníky.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Když je takový zájem o VTPO tak proč ty budovy nestaví vyšší ? Vlezlo by se tam více lidí. Tak budou akorát stavět na úkor lesa a louky u myslivny.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. aggu :

  Jiřík: Na úkor lesa ani Myslivny se další etapa VTPO stavět nebude. Bude se stavět na louce k myslivně.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Ani tak, ani tak. Další rozšíření je plánováno mezi ulice Technologická a Opavská. Jedná se o budovu V – http://goo.gl/o7TA26

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Balde :

  Jiřík: V Ostravě nejsou tak drahé pozemky, aby se muselo stavět do výšky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. aggu :

  Balde: 1000-1500 CZK/m2 v okolí je hodně nebo málo? ;) viz cenová mapa na http://gisova.ostrava.cz/

  acdlcia [msstavby.cz]: Ano, ale měl jsem na mysli tuhle plochu >>> http://www.msstavby.cz/doporucujeme-diskuze-o-rozsireni-vtpo-v-zastupitelstvu-29-08-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Jo, ale tam byl představen jenom takový hrubý nástin – http://goo.gl/hhEzdm Takže si myslím že je to spíše hudba daleké budoucnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jasně, i město počítá s tím, že první etapa bude cca do 10 let. Teď se jedná o přípravu infrastruktury.
  http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/ostrava-ziskala-206-milionu-na-rozsireni-vedecko-technologickeho-parku-1
  BTW to zas tak daleká budoucnost není, okolo Opavské už podle fotky moc místa nezůstává…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Balde :

  aggu: pokud dobře vidím, tak cena je 850, pod stavajicim VTPO, dal je cena za pozemek po rodinny, dům, a i kdyby 1500, tak se podivejte kde se staví výškové budovy, většinou v těch největších centrech, v Česku leda tak Praha.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. aggu :

  Balde: Fakt jsem nedělal vážený průměr cenu pozemků v okolí VTPO ;)
  BTW mně je v celku jedno, kde se staví v Česku tzv. výškové budovy, protože to jsou akorát vyšší paneláky, včetně těch v Praze, srovnatelné výškově s průmyslovými objekty, např. v mělnické elektrárně. V rámci VTPO opravdu mohli uvažovat o pár patrech navíc, s pozemky tam zachází dost velkoryse. Ale asi ví co dělají.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Tomas T. :

  aggu: No chtelo by to nejakeho stavare. Ale muj odhad je ze je levnejsi budovat do sirky nez vo vysky. vyska se vzdy prodrazi, protoze je potreba budovat mhuznějsi zaklady a nosne prvky. S tim souvisi take ochrana proti bleskum a pod. Ano, drive se tak dojde ke stavu, kdy se bude muset k myslivne stavet. Ale nehledal bych v tom nejaky zamer, spis je to jen ciste o cene stavby.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Balde :

  Tomas T.: navíc, víc pater znamená vic parkovacích míst, tzn podzemni parkoviste které není levné

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.