MŠ Sedliště

Obec Sedliště plánuje stavbu nové MŠ.

V dubnu 2016 jsme požádali Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci v rámci Integrovaného regionálního operačního programu na výstavbu nové mateřské školy.  Předmětem projektuje rozšíření kapacity mateřské školy v Sedlištích vybudováním nového bezbariérového objektu s nezbytným vybavením  a zázemím pro její fungování a pořízením kompenzačních pomůcek pro celou MŠ. V okolí budovy bude vybudováno nové dětské hřiště, upraveno venkovní prostranství a bezbariérový přístup. V novém objektu budou fungovat 2 třídy s celkovou kapacitou 56 dětí. Stávající prostory pro v objektu obecního úřadu budou fungovat dále s menším počtem dětí (místo 40 dětí zde bude pouze 28 dětí, tj, 1 třída. Celkem bude po realizaci projektu  v MŠ Sedliště84 míst ( 3 třídy po 28 dětech), což znamená navýšení kapacity o 16 dětí. umožní pobyt dítěte v zařízení po max. možnou dobu tj. 10 hodin denně (6.00 – 16.00 hodin) a umožní rovněž pobyt dětem mladším 3 let.

zdroj: sedliste.cz

Přesné umístění nevíme…