MS kraj v 1. pololetí investice za 12,8 mld kč

Agentura CzechInvest zprostředkovala v prvním pololetí letošního roku do Moravskoslezského kraje investice za 12,8 miliardy korun. Díky 19 projektům vznikne až 2 721 pracovních míst, což je nejvyšší počet za posledních šest let. Výše investic je také podstatně vyšší než ve stejném období loňského roku.

Nejvyšší investice získaná pro kraj se týká společnosti Brose CZ, která investicí ve výši 2,65 miliardy korun rozšíří svou výrobu zámkových systémů a polohovacích sedadel. Práci by díky tomu mělo najít více než 800 lidí.

V hodnotě investic převýšil v prvním pololetí Slezsko a severní Moravu pouze Ústecký kraj, kde dosáhnou investice výše 31 miliard. Na tom má největší podíl jihokorejský výrobce pneumatikNexen, který v průmyslové zóně Triangle u Žatce investuje 22,8 miliardy korun a vytvoří přes 1 300 pracovních míst.

zdroj:ostrava.cz

 

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.