MŠ a ZŠ Zbyslavice

Obec Zbyslavice vypsala veřejnou zakázku na realizaci stavebních úprav ZŠ a stavba MŠ.

Autor projektu: Ateliér Idea spol. s.r.o.

Předmětem plnění veřejné zakázky je zhotovení stavby „Stavební úpravy ZŠ a stavba MŠ ve Zbyslavicích“. Předmětem stavebních prací je rekonstrukce stávající mateřské a základní školy ve Zbyslavicích a novostavbu mateřské školy ve Zbyslavicích a s tím spojené vybudování zpevněných ploch a napojení dopravní a technické infrastruktury a vybudování areálových přípojek a nové ČOV.

Stávající objekt školy, který projde rekonstrukcí, byl doposud využíván jako mateřská škola a základní škola pro nižší stupeň, včetně vybavení kuchyní a provozu odpolední družiny. V areálu bude postaven nový objekt, do něhož bude přesunut provoz mateřské školy a stávající budova bude nadále využívána jako základní škola pro nižší stupeň včetně vybavení kuchyní a odpolední družiny. Zpevněné plochy na pozemku v současnosti sloužily jako obslužné komunikace a chodníky, po rekonstrukci budou sloužit stejnému účelu pro přístup do nového objektu a jako komunikace pro zásobování a parkoviště.

Stávající objekt školy je dvoupodlažní objekt obdélníkového tvaru, částečně podsklepený se stanovou střechou. V minulosti byla k budově provedena přístavba, v níž je umístěno sociální zařízení. Budova zůstane půdorysně zachována, proběhnou pouze vnitřní dispoziční změny a sanační práce. Budova bude kompletně zateplena včetně stropu nad 2. NP.

Nový objekt mateřské školy je navržen jako přízemní skeletová konstrukce s železobetonovými sloupy a ŽB plochou střechou, obvodovou konstrukci bude tvořit jednovrstvé zdivo z keramických tvárnic. Povrchová úprava obvodového pláště bude provedena keramickým obkladem a silikonovou omítkou. Výplně otvorů jsou navrženy hliníkové šedé s izolačním trojsklem. Přístup do školky je řešen ze severní strany (dvora). Herna a ložnice je orientována od východu až na západ tak, aby děti měly maximální možné množství slunce.

Součástí stavebních prací je dále vybudování zpevněných ploch a napojení dopravní a technické infrastruktury, vybudování splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod, dešťové kanalizace, vodovodní přípojky, vnitřních rozvodů plynu, zhotovení silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace, provedení venkovních úprava, zhotovení oplocení a dodávka technologie kuchyně.

Současný stav:

zdroj: vhodne-uverejneni.cz