Městské obvody postupně opravují parkoviště

Ostrava – Kromě zařízení, která informují řidiče přijíždějící do centra města o počtu volných parkovacích míst, se radnice pustily také do rozsáhlých rekonstrukcí parkovišť.
Ta se budou rozšiřovat a upravovat tak, aby parkování bylo pohodlnější. U katedrály Božského Spasitele v centru města začala Moravská Ostrava a Přívoz s úpravami zpevněných ploch na náměstí Msgre Šrámka.
„Práce tu budou probíhat ve dvou etapách po pětadvaceti dnech tak, aby část parkoviště byla vždy v provozu,“ uvedla mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Ludmila Kadrnková. V rámci akce, jejíž konec se předpokládá v polovině září, dojde také k odvodnění parkovacích ploch. Ve spolupráci se společností Garáže Ostrava tu bude vybudován nový parkovací systém. „Jde o poloautomatické parkování s obsluhou, která se bude starat o dvě parkoviště se samostatným vjezdovým a výjezdovým stojanem a závorami. Semafor bude informovat řidiče, zda je parkoviště volné, nebo obsazené,“ upřesnila investiční referentka úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dagmar Žižková.
Po kompletních úpravách tu bude k dispozici jednapadesát parkovacích míst, z toho tři parkovací stání budou moci využívat pouze osoby zdravotně a tělesně postižené.
Další úpravy parkovišť probíhají na sídlišti Šalamouna a místním přinesou dalších zhruba padesát stání.
I v Ostravě-Jihu se letos rekonstruovala parkoviště. Motoristé uvítali téměř dvě stě nových parkovacích míst v Hrabůvce, další stovku ve Výškovicích. Do konce roku by měly přibýt ještě další parkovací plochy. „Brzy se začne s realizací parkoviště na Markově ulici v Zábřehu. Zhruba dvě stovky míst na čtyřech parkovištích pak přibudou na Výškovické ulici za Kotvou,“ řekl mluvčí Ostravy-Jihu Michael Kutty. „Do územního rozhodnutí jsme zapracovali také připomínky občanů a momentálně se čeká na stavební povolení,“ dodal.
„Ve spolupráci s Vysokou školou báňskou obvod letos vybudoval parkoviště u areálu technické univerzity. Aktuálně budujeme ještě osmašedesát nových stání podél silnice na ulici K. Pokorného,“ sdělil porubský místostarosta Petr Mihálik. Práce by měly být hotovy na přelomu srpna a září.
„Do budoucna chceme vybrat soukromého investora a vytipovat seznam vhodných lokalit pro výstavbu parkovacích domů. Zvažujeme také zavedení takzvaných rezidenčních karet pro obyvatele některých lokalit,“ dodal Mihálik.
Mluvčí Slezské Ostravy Marie Stypková uvedla, že také v tomto obvodu přibudou parkovací místa. „Na Plechanovově ulici v Ostravě-Hrušově budeme během prázdnin zpevňovat pomocí recyklátů stávající plochu parkoviště. Vznikne tak sedm nových parkovacích míst,“ upřesnila Stypková.
zdroj:denik.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.