Měníme Hlavní

Měníme Hlavní je název projektu, který si klade za cíl zapojit místní občany Českého Těšína, do participace na přeměně Hlavní třídy v centru města.

Svůj názor mohou vyjádřit občané jak osobně na různých setkáních, tak například formou online dotazníků nebo vyplněním pocitové mapy na webových stránkách menimehlavni.cz.

Proměna Hlavní třídy v Českém Těšíně je plánována na rok 2023. Už teď je ale čas přemýšlet a vymýšlet, jak má ulice vypadat, aby se Váš pohled a náměty občanů daly zapracovat do projektové dokumentace. — Bude Hlavní třída sloužit více autům nebo lidem? Chtěli byste tady více zeleně na úkor parkování? Jaký mobiliář a jiné důležité prvky byste zde umístili a kam na ulici konkrétně? — Na tyto a další otázky se Vás budeme různou formou ptát v průběhu několika měsíců. Dejte nám zpětnou vazbu, kterou proměníme v konkrétní změny Hlavní třídy.
Způsobů, jak se vyslovit a zapojit, je hned několik — podívejte se do sekce Jak se zapojit a neváhejte toho využít. — Proč? Protože Hlavní třída je jednou z klíčových městských tepen a propojením na sousední Cieszyn. Protože má záviděníhodnou historii. Protože máte tu možnost něco změnit.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  pěkný příklad ulice, kterou by šlo moc pěkně upgradovat a není k tomu nic potřeba vymýšlet ani složitě měnit. stačí zúžit silnici, přidat stromy a místo hrstky parkovacích míst poskytnout prostor zahrádkám. použít historickou dlažbu, na lampy pověsti květiny stejně jako ostatně hned vedle na náměstí a bude to vypadat o sto procent líp.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Xfun :

  Thvari: zajímavý nápad, ale asi až tak nevyjde. Český Těšín má velké problémy s nedostatkem parkovacích míst.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Cyklista :

  A které město nemá? Já osdobně bez problému zaparkuji v Ostravě, Praze, Brně i Těšíně. Jde jen o to, že někdy holt člověk zaparkuje o 100 metrů dál.

  Thumb up 5 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.