Logistický areál Ostrava-Heřmanice

Předmětem stavby je „Skladový a logistický areál Ostrava – Heřmanice“ .

Pro napojení pozemku bude vybudován samostatný sjezd z ulice Orlovská. Navrhovaná stavba respektuje plochu pro veřejně prospěšnou stavbu (přestavba ulice Orlovská a souběžně navrhovanou trasu cyklistické stezky). Současně umístění hranice zástavby poskytuje prostorovou rezervu pro přeložení stávajících sítí technické infrastruktury mimo výše uvedené veřejně prospěšné stavby.Soubor staveb tvoří dvoupodlažní (částečně ve vyšší úrovni), nadzemní provozní budova nepravidelného, pravoúhlého půdorysu 55,4 x 18,9 m, se světlou výškou 2 x 3,3 m, 3,3 a 5,0 m, přistavená ke štítům dvou jednopodlažních hal.

Heliport
Součástí záměru bude i heliport pro přistávání a vzlety helikoptéry Robinson typ R44 II (pro průběžné, aktuální a krizové termovizní monitorování termických procesů ostravských hald,vč. nedaleké heřmanické haldy).

hermanice

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Archerr :

  Kolik vznikne nových pracovních míst?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. LK :

  Archerr: pokud jde čistě o skladovací areál bez žádných dodatečných montáží, tak na každou směnu to bude mezi 5-50 lidí v závislosti na tom, jak častý příjem/výdej bude + další lidi v provozní budově

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Oasis :

  Asi už s tím začali, dnes tam byly buldozery a dělali skrývku ornice. A zároveň se rozšiřuje i vedlejší areál DPD, staví se tam přístavba skladu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. vlabra :

  Škoda jen, že místo záboru zemědělské půdy nevyužili brownfield po Hrušovské chemičce

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  vlabra: Jiný vlastník, jiné záměry.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.